Tüm Saç Renkleri

En Güzel 50 Topuz Saç Tarzı

Bu içerikte sizlere farklı açılardan ( yan, ön ve arka ) örnek fotoğrafları çekilmiş farklı yapım çeşitleri olan 50 topuz saç modellerini derlemeye çalışacağım. Ayrıntılı olarak yapımlarını da anlattığım alt konu başlıklarında farklı pek çok modeli eklemeye çalıştım.

en güzel 50 topuz saç tarzı modelleri

Bu, hassas şekillendirme gerektirmeyen başka bir sevimli saç modeli fikridir. Yarım yukarı at kuyruğu, saç alnın etrafından geri çekilerek oluşturulur. Topuzumuzun etrafında gevşek bir şekilde bükmek için her seferinde bir parça kullanın ve topuz stilini oluşturan bir iğne ile sabitleyin. Yarım yukarı bölümün altında başlayan bölümleri kullanarak, tek bir örgü oluşturun ve bir saç bağıyla sabitleyin.

en güzel 50 topuz saç tarzı 1
en güzel 50 topuz saç tarzı 2
Kaynak:@instagram
topuz saç modelleri
Kaynak:@instagram

Topuz Saç Modelleri

Özellikle düğün, nişan, söz ve mezuniyet balosu gibi özel gecelerde tercih edilen topuzlar genellikle kuaförlerin en çok yaptığı saç modelleri arasındadır. Topuz saç yapımı bir kaç örgülü modeli haricinde tek başınıza yapılamaz ve farklı tarzları yapabilmek için ustalık ve deneyim gerektirir.

en güzel 50 topuz saç tarzı 3
Kaynak:@instagram
en güzel 50 topuz saç tarzı 4

Abiye ve gece elbiselerinde özel davetlerde sıklıkla kullanılan ve tercih edilen bu saç modelleri için Kuaförler yapım zorluğuna göre 50 tl ile 250 tl arasında ücret alabilmektedir. Bu nedenle özellikle dağınık ve örgülü topuz saç modellerini evde kendiniz bir arkadaşınızda deneyerek bu topuz modellerini kendiniz de yapmaya çalışabilirsiniz.

en güzel 50 topuz saç tarzı 5

Topuz saç modellerinin dağılmaması ve saatlerce düzgün bir şekilde kalması için saçlara sprey yada saç köpüğü kullanarak sertleştirme sağlanır, bu uygulanmadan saçlarınız kalıcılığı yakalayamaz.

Gül topuzu adı verilen ve saçları sarıp saç tokası ile tutturularak yapılan bu topuz saç modeli ev’de doğal ve günlük kullanımda tercih edebileceğiniz bir saç stilidir.

topuz saç modelleri

Abiyeler’de ve gelinliklerde de sıklıkla topuz saç modeli seçilir. Eğer saçlarınızın daha derli toplu durmasını, düğünde dağılmamasını istiyorsanız bu modellerden birisini seçebilirsiniz ancak gelinlik ile birlikte düşündüğünüzde sönük kalmamasına dikkat etmenizi öneririm.

Abiye Örgülü Topuz modelleri genellikle kuaförlerin pek beceremediği saç topuz modellerinden. Ancak telefonunuza kaydedip en azından yapıp yapamayacaklarını sorabilirsiniz.

en güzel 50 topuz saç tarzı 6
en güzel 50 topuz saç tarzı 7
en güzel 50 topuz saç tarzı 8
en güzel 50 topuz saç tarzı 9
en güzel 50 topuz saç tarzı 10
en güzel 50 topuz saç tarzı 11
en güzel 50 topuz saç tarzı 12
en güzel 50 topuz saç tarzı 13
en güzel 50 topuz saç tarzı 14
en güzel 50 topuz saç tarzı 15
en güzel 50 topuz saç tarzı 16
en güzel 50 topuz saç tarzı 17
en güzel 50 topuz saç tarzı 18

Siyah saçlar için bu kabarık saç stilini denemenin en basit yolu, saçınızı boyundan başlayarak başınızın tepesine ulaşana kadar örmektir. Örgüyü sabitleyin ve saçı yüksek bir tutucuyla bağlayın. Şimdi topuzunuzu başınızın en yüksek noktasından kendi etrafına sarın ve sıkıca sabitleyin. Bu tür yüksek topuz saç modelleri balerinler arasında meşhurdur.

en güzel 50 topuz saç tarzı 19
en güzel 50 topuz saç tarzı 20
en güzel 50 topuz saç tarzı 21
en güzel 50 topuz saç tarzı 22
en güzel 50 topuz saç tarzı 23
en güzel 50 topuz saç tarzı 24
en güzel 50 topuz saç tarzı 25
en güzel 50 topuz saç tarzı 26
en güzel 50 topuz saç tarzı 27

2 saniye Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

2 yorum

Muazzam bir arşiv olmuş. Ellerine sağlık canım 🙂

Cevapla
Bakımlı Kadın  -  25 Mart 2011 / 19:56

beğenmene sevindim tatlım teşekkür ederim umarım senin de işine yarar 🙂

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et