implant
Tüm Saç Renkleri

Krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır?

Saç uçlarına doğru saç rengi tonunun açılması ve parlaklaşması için özel krepe tarağı ile yapılan saç uygulamasına Krepe balyaj denir. Balyajdan farklı olarak ara ara saç öbeklerine bu işlemin uygulanması ile yapılır.

Uyarı: Bu uygulama kuaförlerin yaptığı ve uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Ancak arkadaşınıza bir kaç denemede sizde uygulayarak daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Krepe balyaj nedir

Evde Krepe Balyaj Nasıl Uygulanır?

Malzemeler

implant
  • Krepe tarağı
  • Folyo
  • Elde etmek istediğiniz renk tonuna uygun olarak seçilmiş boya-oriel karışımı

Yapım Aşamaları

  1. Boyamak istediğiniz saç tutamlarını herhangi bir toka yardımı ile ayırın. Boyamayacağınız saçları da yukarıya doğru bir toka ile tutturabilirsiniz.
  2. Krepe balyaj yapımı için ayırdığınız saçları krepe tarağı ile iyice hacimlendirin.
  3. Saçınızı boyamak için hazırladığınız karışımı uçlardan diplere doğru boyamaya başlayın.
  4. Boyama bitince folyaya sarın. Her 5-10 dakikada bir folyoyu açarak elde etmek istediğiniz renk tonunun tutup tutmadığına bakın.
  5. En fazla 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Krepe balyaj yöntemi ile saçlarınız hazır.

Balyaj ve Krepe Balyaj Arasındaki Farklar

Normal balyaj saçın tümüne uygulanırken krepe balyaj saçın sadece bir kısmına uygulanır. Örneğin saçınızı sağa doğru ayırıyorsanız ve yine ön sağ tarafta dalgalarınız varsa sadece buraya uygulatarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç Rengi Uyumu

Önemli : Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ten ve saç renklerinizden çok fazla uzaklaşmamaktır. Ancak esmerseniz ve kumral saç rengine sahipseniz, açık karamel rengi krepe sizde hoş duracaktır. Bu balyajı yaptırmadan önce mutlaka kuaförünüze danışın.

@hamzagokofficial

Daha önce kendi kendine balyaj yapmamış hanımlar ise saçlarını ince uçlu bir tarakla ayırarak, istediği bölgeyi, istediği yoğunlukta boyayabilir. İşte bu kadar basit! 🙂

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] aşağıdaki karamel ışıltılı kahverengi saçları ( saç uçlarında krepe balyaj uygulaması ile )ile son derece uyumlu bir saç rengi seçtiğini […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et