Tüm Saç Renkleri

Krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır?

Saç uçlarına doğru saç rengi tonunun açılması ve parlaklaşması için özel krepe tarağı ile yapılan saç uygulamasına Krepe balyaj denir. Balyajdan farklı olarak ara ara saç öbeklerine bu işlemin uygulanması ile yapılır.

Uyarı: Bu uygulama kuaförlerin yaptığı ve uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Ancak arkadaşınıza bir kaç denemede sizde uygulayarak daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Evde Krepe Balyaj Nasıl Uygulanır?

Malzemeler

  • Krepe tarağı
  • Folyo
  • Elde etmek istediğiniz renk tonuna uygun olarak seçilmiş boya-oriel karışımı
krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 1

İleri seviye saç boyama uygulamalarından olan krepe balyaj uygulamasını evde nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Saçların arasına ışıltılar katan bu yöntemi uygulayarak istediğiniz ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Krepe Balyaj Uygulama Süresi 1 saat ve 45 dakika

Adım 1: Saç Tutamlarını Ayırın

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 2

Boyamak istediğiniz saç tutamlarını herhangi bir toka yardımı ile ayırın. Boyamayacağınız saçları da yukarıya doğru bir toka ile tutturabilirsiniz.

Adım:2 Hacimlendirin

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 3

Krepe balyaj yapımı için ayırdığınız saçları krepe tarağı ile iyice hacimlendirin.

Adım:3 Boya Uygulaması

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 4

Saçınızı boyamak için hazırladığınız karışımı uçlardan diplere doğru boyamaya başlayın.

Adım: 4 Folyaya sarın

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 5

Boyama bitince folyaya sarın. Her 5-10 dakikada bir folyoyu açarak elde etmek istediğiniz renk tonunun tutup tutmadığına bakın.

Adım: Saçlarınızı yıkayın

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 6

En fazla 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Krepe balyaj yöntemi ile saçlarınız hazır.

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 7

Balyaj ve Krepe Balyaj Arasındaki Farklar

Normal balyaj saçın tümüne uygulanırken krepe balyaj saçın sadece bir kısmına uygulanır. Örneğin saçınızı sağa doğru ayırıyorsanız ve yine ön sağ tarafta dalgalarınız varsa sadece buraya uygulatarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 8

Saç Rengi Uyumu

Önemli : Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ten ve saç renklerinizden çok fazla uzaklaşmamaktır. Ancak esmerseniz ve kumral saç rengine sahipseniz, açık karamel rengi krepe sizde hoş duracaktır. Bu balyajı yaptırmadan önce mutlaka kuaförünüze danışın.

Daha önce kendi kendine balyaj yapmamış hanımlar ise saçlarını ince uçlu bir tarakla ayırarak, istediği bölgeyi, istediği yoğunlukta boyayabilir. İşte bu kadar basit! 🙂

Bebek Işıltısı Krepe Balyaj Nasıl Yapılır: FORMÜL

Balyaj’dan daha zor ve uğraştırıcı olan bu işlemin profesyonel kuaförlerde uygulanması daha güzel sonuçlar verecektir. Ancak aşağıda yer verdiğimiz formül ile birlikte sizler arkadaşınız, alüminyum folyo, ve profesyonel boya malzemeleri ile birlikte evde de yapabilirsiniz. Anlamadığını bir nokta olursa yorum kısmında bana sorabilirsiniz.

krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 11
krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır? 12

ADIM 1: L’Oreal Studio Blonde tozunu ( Renk Açıcı Oryal)  15 hacimli Olaplex ile saç çizgisi boyunca karıştırın (hepsi mikro ışıkta .)

ADIM 2: “Teasylights” da hafif açılara sahip olan tapınakların altındaki yan panellerde Olaplex ile 25 hacim karışmış L’Oréal Studio Blonde tozunu uygulayın.

ADIM 3: Mohawk  ( Folyoların en üst noktası ) bölümünde 30 kat hacimli Olaplex ile karıştırılmış L’Oréal Studio Blonde’ı uygulayın (yatay alt bölümleri kullanan tüm krepe balyajlar için).

4. ADIM: Tekrar ‘teasylights’ uygulanan derin v alt bölümleri alarak 2 arka bölme bölme için Olaplex ile 40 hacim ile karıştırılmış L’Oréal Studio Blonde tozunu uygulayın.

ADIM 5: Yaklaşık 30 dakika boyunca işlem yapın, ardından durulayın ve tarak atın. L’Oréal Dia Richesse (tüm saç çizgisi hariç) 9 hacim 1/2 6.12 1/2 7.01 ile balyaj ve gölge kökü. WOW COMB ( profesyonel Kuaför tarağı ) ile eritin  ve yaklaşık 10 dakika boyunca işleyin.

ADIM 6: L’Oréal DIA Light 6 hacim 10.12’yi Olaplex # 2 ile karıştırın. Yaklaşık 5 dakika boyunca işlem yapın.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] aşağıdaki karamel ışıltılı kahverengi saçları ( saç uçlarında krepe balyaj uygulaması ile )ile son derece uyumlu bir saç rengi seçtiğini […]

Cevapla
elvin günay  -  16 Kasım 2020 / 22:25

Yazınıza ek olarak şunu paylaşmak isterim: Krepe ile uygulanan balyaj işlemine de krepe balyaj denir. Krepe balyaj yöntemi en çok kullanılan balyaj yöntemidir. Bahsettiğimiz üzere daha doğal duruyor olması bizlerin ilgisini daha çok çekmektedir. Benim de daha önce böyle bir deneyimim oldu fakat memnun kalmadım sizce kuaförün burada çok etkisi var mı ? Kimlere gitmeliyim ?

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et