Tüm Saç Renkleri

Olaplex Saç Açıcı Nedir? Fiyatı ve Nasıl Kullanılır

Pek çok soru geliyor kanalımıza: Çok kısaca saçlarınızı açarken kullanılan açıcıların yıpranmasını, saçların kimyasallar tarafından yanmasını engelleyen bir ürün. Kuaföre’de talep ettiğinizde satışlarının olmadığını söylerler. Ancak sadece bir uygulama için sizden en az 500 tl ile 1500 tl arasında ücret isterler.

Olaplex Nedir ?

Olaplex’in tüm ürünleri, saçınızın bağlarını gerçekten onarmaya çalışan ve fark edilir derecede daha sağlıklı saçlar sağlayan bağ kurma teknolojisine sahiptir. Saçınız daha az kırılmayla daha güçlü, daha sağlıklı, daha yumuşak ve daha olmasını sağlar.

olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 1

No1 – No2 ve No3 Saç Açma ve Bakım Seti

Sevgili bakımlı kadınlar Olaplex saç Açma ve Bakım seti bir Kit halinde satılmaktadır. Trendyolda Kit No 1 ve No 2 Şu anda 2.600.000 tl. Bu kit size saçlarınızı boyama durumunuza göre yıllarca gider. N11’de 1500 tl ile 2.500 tl arasında satılıyor.

ÖNEMLİ: Sürekli saçlarınızı Platin sarısı – Platin – Gri – gibi saçlarınızı açmak zorunda kaldığınız uygulamaları evde kendiniz yapıyorsanız bu kiti satın alabilirsiniz. AKSİ HALDE gerekli değil. Sadece Üst sınıf KUAFÖRLER Kullanıyor..

NOT: Saçlarınız yıprandıysa ve onarmak istiyorsanız Olaplex No:5 adlı Bond Maintenance Saç Kremi kesinlikle işinizi görür. Bu kiti almak zorunda değilsiniz. Bu konuyu ayrıntılı olarak inceledim. 2019 Fiyatı ise 169 tl yani bir kit alıp 2.000 tl ödemenize gerek yok ( Yıpranan saçlar için )

Kit almak şöyle avantajlı, boyamadan önce boyamadan sonra ve boya ile birlikte kullanılan iki farklı ürün var.

No1 – No2

No 1= Bağ çoğaltıcı olarak geçer yani saçınızı açma işlemlerinden önce saçınızın yanmasını, yıpranmasını önler. En önemli ve pahalı olan ürün budur. Ayrıca tek olarak da satılmaz. ( Kuaförlerden dolayı.)

N0 2= Bağ Kusursuzlaştırıcı No:1 ile aynı etken maddelere sahiptir, kremsidir ve kullanımı zorunludur. no 2 kullanımından sonra saça boya yada açıcı kullanımı yapılmamalıdır.

Nereden satın alacaksınız?

Arkadaşlar benim önerim güvenilir internet sitelerinden almanız yönünde en uygunu buralarda. Kuaförlerde zaten satılmıyor ya da çok pahalı.

Kullanım Süresi Ne kadar?

Kullanım süresi saçınızı ne kadar sıklıkla boyadığınıza bağlı. Ancak kuaföre gidecekseniz ve saçınızı açtıracaksanız bu ürünü sizin alıp kuaföre bu ürünü kullanmasını isteyebilirsiniz. Sonrasında geri almayı unutmayın 🙂 Daha önce dediğim gibi bu ürün size yıllarca gidecektir.

Evet hanımlar Saç boyama alanında Türkiye’nin en geniş arşivi ve en bilgilendirici yazıları bizde. Şimdi sizlere kuaförlerin bile yeni yeni uyguladığı bir saç açıcı ve onarıcı ürününden bahsedeceğim.

Olaplex aslında dünya’da yeni yeni uygulanmaya ve tanınmaya başlayan bir ürün. ürünün en büyük özelliği ise  biz kadınların (ve kuaförlerin) saç açarken yaşadığı en büyük sorun olan saç yanması kırılması ve dökülmesini önlemesi.

Saç Yanlamalarında Çok hızlı Onarıcı Etkisi Vardır

Saç açmak için kullandığımız (oryal) diye tabir ettiğimiz saç açıcı toz ve kremler bildiğiniz gibi uygulandığında saça zarar vermekte. Saçta kırılmalar, yanmalar, dökülmelere neden olmakta. Hatta bir kaç kere uygulamak istediğimizde bunu saça verdiği zarardan ötürü yapamıyorduk.

Olaplex ise yıpranmış saçları onarmak ile kalmıyor hem daha sağlıklı saçlar elde ediyorsunuz hem de saçlarınızı açıyorsunuz.

Ürünün  (Saç açıcı krem olarak ) 3 tane numarası var.  1 ve 2 numaralar Sadece Profesyonel kullanıma uygun.  3 Numarası ise hanımlar için evde saçlarını açmak için ideal.  Nasıl saç açılır uygulama için buraya tıklayalım.

Olaplex’in resmi türkiye facebook sayfası bu burada ilgili çalışmalar da yer alıyor. Konumuzda da görselleri paylaştık.

Bu açıcı Sadece Numara1 için geçerlidir. Numara 2 ve Numara 3 ‘de açıcı ile karıştırma yoktur.

Uygulaması

Olaplex toz açıcılarda olduğu gibi krem açıcılar ile de güvenle kullanılabilen bir formüle sahiptir.
>  Krem açıcınız ile aktivatörü özelliklerine uygun şekilde (1+1 ya da 1+1,5) karıştırın.
>  Her 45 gr’lık açıcı krem için 7,5 ml Olaplex kullanmalısınız.
>  Açıcılar kasedeki bekleme süresi uzun olduğunda etkisini kaybederek açma gücü yönünden zayıf hale gelirler, saçtaki renk sonuçlarının eşit olmasını sağlamak için tek seferde 45 gr’dan fazla krem açıcı kullanarak karışım hazırlamayın. Eğer daha fazla krem açıcıya ihtiyaç duyarsanız temiz bir kasede yeniden açıcı karışımı hazırlayın.
>  45 gr’ın altında hazırladığınız herhangi bir miktar için 3,75 ml Olaplex kullanın.
>  Olaplex, krem açıcılar ile birlikte dip açmalarda da kullanılabilir, krem açıcıların baş derisinde hassasiyete yol açması nedeniyle 20 vol ‘den daha yüksek aktivatör kullanmayın.

olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 2

Saç Açma ve Boyama İşlemi Öncesi ve Sonrası

Siyah saç önce açılıyor ve gördüğünüz şeftali – turuncu renk elde ediliyor sonrasında soğuk platin saç rengi elde ediliyor.

olaplex-1

Yıpranan saçlar için Olaplex ürünü ile yapılan bir başka çalışma. Bakır kahverengi saçlardan platin sarı saç rengine geçiş yapılıyor.

olaplex-2

Hemen hemen yukarıdaki uygulamanın aynısı saç diplerinde küllü tonlar bırakılmış. Saç açma işleminden sonra platin sarı rengine dönüş yapılmış.

olaplex-3

Bu ürün genellikle bakımsız yıpranmış saçlar için saç tonunu saç açıcıları ile açarken saçı yıpratmamak amacı ile kullanılıyor ve pahalı bir ürün olduğu için genellikle platin sarı, küllü pilatin, buz ve soğuk platin gibi saç renklerini elde etmek için kullanılıyor.

olaplex-4
olaplex-7
olaplex-8
olaplex-14

2019’da yapılan uygulamaları’da ekledik bu uygulamalar genellikle kuaförlerde uygulanmakta.

olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 3
olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 4
olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 5
olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 6

Olaplex No:5 Saç Kremi

Olaplex serisinin en önemli ürünlerinden birisi olan Olaplex No:5 Saç Kremi tek başına da kullanılabilen son derece başarılı ama bir o kadar da pahalı bir saç kremidir. Yurt Dışında Müthiş Pozitif kullanıcı yorumları alan, neredeyse her kullanan kadının 5/5 tam puan verdiği saç boyama ve özellikle saç açma işleminde mükemmel bir etkiye sahip olan Olaplex’in No: 5 Numaralı saç kremini sizlere bu konuda anlatmak istiyorum. Bu ürünü ayrıca Sehpora mağazalarından da alabileceğiniz belirtmek isterim.

Öncelikle: Türkiye’de Olaplex Saç Bakım Setini ilk tanıtan makalemizi ve yazımızı okumak isterseniz ilgili linke tıklayabilirsiniz.

olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 7

Olaplex No: 5 yabancıların Conditioner dediği bir saç Kremidir. Amerika ve Avrupa’da çok popüler olan ürün Türkiye’ye yeni gelmiştir. Ürün tanıtım yazısını iletiyorum.

2019 Fiyatı: 159 tl

Not: Bu Ürünü alırken Olaplex No: 4 Şampuanı’da almanızı öneriyorum. Zaten Ürün açıklamasında no 4 şampuandan sonra kullanılması gerektiği belirtilmiş.

Hangi saç tipi için iyidir? 


✔ Düz 
✔ Dalgalı 
✔ Kıvırcık 
✔ Sarılmış 
✔ Sıkıca Sarılmış 

Olaplex No:5 Saç Kremi Ne için kullanır? Faydaları nelerdir?

Hasar görmüş saçları, ayrık uçları ve kabarmayı, kopmuş bağları tekrar bağlayarak koruyan ve onarabilen nemlendirici, onarıcı bir saç kremi. 

En Önemli Avantajları

– Saçı onarır ve saçtaki bağları korur 
– Parlaklık kazandırır 
– Güçlendirir 

olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 8

Ürün Açıklaması
No. 5 Bond Maintenance ™ Saç Kremi, tüm saç tipleri içindir ve saçların her biri için kolay, parlak ve sağlıklı olmasını sağlar. Canlı renkler sağlar, saçı her zamankinden daha güçlü bırakır ve tüm saç tiplerine ve saç derisi dokularında iyileşmeler sağlar.

Aşağıdaki Zararlı Maddeleri içermez.
– Parabenler 
– Sülfatlar 
– Ftalatlar

olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 9

Nasıl Uygulanır?

 -Olaplex No.4 Bond Maintenance ™ Şampuanı kullandıktan sonra, kafa derisinden saç uçlarına kadar bol miktarda uygulayın. 
– Üç dakika bekledikten sonra durulayın. Bu, Olaplex 3-4-5 sisteminin bir parçasıdır.

olaplex saç açıcı nedir? fiyatı ve nasıl kullanılır 10

Kullanıcı Yorumları

Bu kadar çabuk fark edilebilir sonuçlar görmeyi beklemiyordum. Olaplex şampuanı ve saç kremini bir sonraki saç açtırma ve boyama işleminden yaklaşık 3 hafta önce sipariş ettim. Uzun, kıvırcık ve ince saçlarım var, bu yüzden kabarma ve kırılma konusunda başa çıkmak biraz zor. Bir sonraki saç açma ve boyama işlemim için saçlarımın mümkün olduğunca sağlıklı olmasını sağlamak istedim. Olaplex’i haftada 3 kez kullandım (kıvırcık saçlarım ve kuruluğum yüzünden sadece 3x yıkadım) 3 hafta kullandım ve randevuma gittim. Stilistim folyoları yapmadan önce saçlarımı taradı ve durdu ve bana baktı ve fazladan vitamin alıp almadığımı sordu! Ona ne kullandığımı söyledim ve saçlarımın normalde olduğu kadar kırılgan değil, çok daha güçlü olduğunu söyledi! Hiçbir şey söylemeden benden bir fark olduğunu fark ettiğim için heyecanlandım! Saçlarımı sürekli boyamama rağmen parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir şey bulduğum için çok heyecanlıyım! Sadece satın al, anlayacaksın!

Kaynak: Seohora

İnanılmaz Ürün!

Gerçek aşkımı buldum. Olaplex # 5 Bond Bakım kremi! İnce saçlarımı güçlü ve renginin parlak ve sağlıklı görünmesi için zaten # 3’ü kullanıyordum. Şampuan ve saç kremi çıktığında çok heyecanlandım. Şu an yaklaşık 6 haftadır kullanıyorum ve saçlarımın ne kadar güçlendiğini hissedebiliyorum. Saçlarım saç açma işlemleri ve güneşten zarar görmüştü. Yani nemli olmasını istiyordum ama ağır ya da yapışkan hissetmek istemiyordum. Olaplex # 5 ipeksi ve saçlarımı yumuşak hale getirdi.

23 saat Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

17 yorum

Popüler Yorumlar

kardeşim olaplex sacı koparmıyor diye bişey yok yada sünmesini engeliyor diye bu tür ürünler reklamla fazla şişirildiigi icin bu kadar popiler oldu bir kuaför olarak olaplex ve buna benzer başka marka ürünleride kulandım kesinlikle yıpranmış saca röfle yap kopmaz gibi şeyler söyleniyor satılırken denedik ve sac elimizde kaldı onun icin pekte bakmayın bu kadar gündemede adı gecmesine

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Hangi firma satiyor

Cevapla
hülya Ş.  -  11 Ocak 2021 / 14:34

Yaaa.. olaplex e muadil demiyecem çok daha iyisi Likit keratinin oilpleks boya koruyucu ürünü, valla küşücük ama süper birşey saçımı resmen kalkan gibi korudu. Zaten saç işlemden çıkınca sanki eskisinden de sağlam çıktı. evde kendim yaptım çok rahat oldu.

Cevapla

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Cevapla
serdar  -  21 Ekim 2016 / 07:54

kardeşim olaplex sacı koparmıyor diye bişey yok yada sünmesini engeliyor diye bu tür ürünler reklamla fazla şişirildiigi icin bu kadar popiler oldu bir kuaför olarak olaplex ve buna benzer başka marka ürünleride kulandım kesinlikle yıpranmış saca röfle yap kopmaz gibi şeyler söyleniyor satılırken denedik ve sac elimizde kaldı onun icin pekte bakmayın bu kadar gündemede adı gecmesine

Cevapla

Haklısınız. Ben de aynı fikirdeyim. Ama röfleden önce saça 2-3 seans katkısız keratin yüklüyorum resmen saç uçuyor, kayış gibi sağlam oluyor. bence mega keratin seti ile bakım yapın on kat daha sağlıklı olur derim.

Cevapla

katkısız keratin diye bir şey mi var ki

Cevapla
Gürkan  -  21 Nisan 2017 / 21:37

Benim size tavsiyem hassas saçlarda açma işlemıne girmeden önce saça gerçekten güç veren ve yapılandıran Liquid Keratin yüklemesi yapmanız. saç röfleli ise bir kaç seans yükleme tavsiye ederim, süper faydası oluyor saçı muthiş koruyup bir de yapılandırıyor.

Cevapla
Nuriye  -  3 Mart 2017 / 11:10

Olaplex in 3 numarasını almak istiyorum. Tek başına kullanirsam katkısız olarak nasıl bi saç elde ederim .

Cevapla
Nuriye  -  3 Mart 2017 / 11:12

Bide L’Oreal silver ve mor şampuan almak istiyorum. Saçımın turunculugunu gidermek için. Nasıl bir yol izlemeliyim . Sacimi yakmak istemiorm . İlk defa denicem. Teşekkürler.

Cevapla

Bence Güzel bir ürün.Ankara çankayada Olaplex ile ombre yaptırdım. (Miador kuaför de) sonuç mükemmel saçlarım sağlıklı ve istediğim renk oldu.Denedim yani

Cevapla

miador kuaför; Melek hnm çok teşekkürler.Sadece Olaplex kullanmak yetmiyor.titiz ve dikkatli bir çalışma şart.saçlar devamlı kontrol edilmeli.sonuçta bir açma işlemi.bilgilendirme için bize danışabilirsiniz
543 352 14 44

Cevapla

Ben şahsen yıllardır likid keratin serum kullanıyorum saçım bundan 5-6 kat daha sağlıklı oluyor. Üstelik saçımda permadan tutun da röfle ve ombre ne dersenız hepsi yapılmıştı, saçım hala dipdiri. Denemenizi tavsiye ederim.

Cevapla

Yorumunuz için teşekkür ederiz sevgiler.

Cevapla

2 ay önce röfle yaptırdım elbette saçlarım hem kurudu hem yandı hem de ıslakken çekince lastik gibi uzamaya başladı. Denemediğim ürün kalmadı tam mecburen kısacık kestirmeye karar vermişken liquid keratin evde uygulanan keratin seti ve hindistan cevizi yağı ikilisi imdadıma yetişti. şiddetle tavsiye ederim

Cevapla

Nihan hanim bahsettiniz seti nerden temin edebiliriz ve fiyati nedir

Cevapla

[…] Olaplex Saç Bakım Seti — Olaplex Salon İntro Kit / No.1 + No.2 / 525 Ml […]

Cevapla

[…] aşağıdaki işlem bunu anlatıyor, bunu yaparken saçın yıpranmasını önlemek için Olaplex aç açıcı bakım seti […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et