Tüm Saç Renkleri

C Vitamini ile Saç Boyası Akıtmak

Saç boyasını akıtmak -özellikle istemediğiniz saç boyalarını uyguladığınızı / yada kuaförünüzün uyguladığını düşünüyorsanız- saçınızdan bu saç renklerini çıkarmanın en iyi yolu saçlarınızdaki boyayı akıtmak olacaktır. Bunun bir kaç yolu var ancak en sağlıklı olanı – saçınıza zarar vermeyen yöntemi C-Vitamini ile saç boyasını akıtmak.

Hangi Renklerde Saç Boyası Akıtılabilir?

Özellikle Koyudan açığa dönerken, kızıl, bakır saç renginden kurtulmak için saç boyasını akıtmanız gerekir. Bunun dışında saçlarınızda turuncu yada istemediğiniz şekilde yeşillenme olduğunda da saçlarınızdaki boyayı akıtmanız gerekebilir.

Önemli: Oryal ( Toz açıcı ) yıpranmış saçları daha çok yıpratacağından ve saça zarar vereceğinden , daha önce balyaj, röfle yada herhangi sebeple açıcı kullanılmış saçlarda saçlarınızı toz açıcılar ile saç boyasını akıtmaya çalışmayın.

c-vitamin_sac_akitma

C Vitamini ile saç boyasını akıtma yöntemi

Malzemeler: Eczanelerden satın alabileceğiniz tablet yada toz halinde satılan Saf C Vitamini

Kepek Şampuanı ( Saçın açılmasında diğer şampuanlara göre biraz daha etkili)

Argan yağı, Yada tercihe göre badem yağı.

c-vitamini

Uygulama

Geniş ve derin bir kaba toz halinde bulunan yada ezip toz haline getirdiğimiz c Vitaminlerinin içine şampuanı ekliyoruz. Kabarmaya başlayacaktır kabın geniş olmasına dikkat edelim. Ardından bu karışımı saçımıza tıpkı boya yapar gibi yediriyoruz. Ardından 40 dakika bekletiyoruz.

Saçı duruladıktan sonra Argan yağı ile taramadan önce saçlarımıza yağı yediriyoruz ve tekrar duruluyoruz. ( Yağ kullanmasınız da olur) Saçlarınız biraz kurur bu uygulamadan sonsa nemlendirmek için badem yağı da kullanabilirsiniz.

Not:  2 uygulama’da saçlarınız yarım ton açılır.   8 uygulamada 3 tona kadar açılma olur ancak daha fazla uygulamanızı da tavsiye etmiyorum.

Soru: Kızıl ve bakır saç boyasını da akıtır mı?  Evet

Soru: Siyah Saç boyasını akıtır mı? Siyah saç boyasını 8 uygulama ile 1- 2 ton anca açar.

Soru: Saçta yıpranma olur mu? Bu uygulama ile alakalı klinik bir çalışma ve test sonucu yok. Ancak Amonyak gibi kimyasallar içermediği için oryal gibi saçı çok fazla yıpratmayacaktır.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et