Tüm Saç Renkleri

Rehber: Hamilelikte Doktor ve Doğum Masrafları

Biz bu sene içinde bir bebek dünyaya getirmek istiyorduk: Eşim ‘de ben de 35’li yaşlardayız ve bunu en geç bir iki sene içinde gerçekleştirmek istiyorduk. Daha önce Anne için doğum özel sağlık sigortası ile ilgili araştırma yaptığımızda şu sonuçlara ulaştık.

Doğum için Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalı mısınız?

Anne için özel sağlık sigortası yaptırdığınızda bilmeniz gereken iki önemli konu var.

Bebek haberini almadan önce Bebek için sigorta yaptırmak zorundasınız!!

Sağlık sigortanız 1 yılı bitirip ikinci yıla girmeden hamile kalırsanız sağlık sigortası doğum masraflarınızı karşılamıyor.

rehber: hamilelikte doktor ve doğum masrafları 1

2019 yılı içinde doğumu kapsayan bir sağlık sigortası paketi için en ucuz ( Yatarak tedaviyi %80 karşılayan ) 3.500 tl vermeniz gerekiyor. Velevki bir sene doldu yada 9 ay doldu ve bebeğiniz hamile kaldı. 2. yıla girdiğinizde ve tekrar ücret ödediğinizde ( Enflasyon oranını en düşük oranda tutsak bile ) 4.000 tl gibi bir rakama 2. kere özel sağlık sigortası yaptırdığınızda toplamda 7.500 tl’ye ( en ucuz ve az sağlık sigortası paketi ile ) bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Ancak bu pakette ( yatakta tedavi) olduğu için sadece doğum masraflarını karşılayacağını unutmayın. Ayakta tedavi ve %100 ödeme gibi seçeneklerde 1 yıllık özel sağlık sigortası fiyatlarının ise 5.000 tl’den başladığını belirtelim.

2019’da hamile kalmamla birlikte bir kaç kere devlet hastanesinde kadın doğum doktorlarından randevu alıp Muayene olduktan sonra maalesef doktorlardaki ilgisizliği de görüp ( Ki buna hak vermemek mümkün değil bazı doktorla günde 80 hasta görmekte ) Özel bir hastaneden randevu aldım.

rehber: hamilelikte doktor ve doğum masrafları 2

Muayene ücretleri ve Doktor Maliyetleri

2019 yılında Sigortalı hastalar için ortalama özel hastanelerde muayene ücreti 81 tl’dir. Devlet hastanelerinde 6 ( altı ) tl olup yine özel hastanelerde taban ücreti ise 15 (onbeş ) tl’dir.

Hamilelik Süresince Toplam Masraflar

Hamilelik kan testi / 50 tl

Öncesinde eczaneden hamilelik testi alırsanız / 15 tl ( erken gebelik testleri)

3 Aylık olduğu zaman ilk doktor muayenesi 81 tl ( 1-2 aylıkken kalp atışını dinlemek için sağlık ocağına ve devlet hastanesine gidebilirsiniz )

Altı aya kadar her ay gittiğiniz taktirde ( 3* 81 ) 250 tl

7 ve 8. Ayda 15 günde bir ( 4*81 ) 320 tl

9.Ayda hafta’da bir ( 320 tl )

2’li ( İkili test ) : 50 tl

Tanı testi ( 35 yaş üstü gerek duyuyorsanız 2.500 tl

Özel Hastanede doğum ücreti 2.500 tl ( Özel hastanede )

Toplamda 2019 yılında En uygun fiyatlarla Özel hastanede doğum ve doktor ücreti 6.000 tl’dir.

Tanı testi yaptırmazsanız bu rakam : 3.500 tl’dir.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et