Tüm Saç Renkleri

Qlairista kullananlar ve yorumları

Qlairista Nedir

Doğum kontrol hapları arasında şu anda en çok tavsiye edilen ilaçların başında gelen qlairista yan etkisi en az olan doğum kontrol ilaçlarından bir tanesidir. ilacın 2019 Fiyatı 45 TL dir.

qlairista kullananlar ve yorumları 1

En sık karşılaşılan yan etkiler

Bu ilacı kullananların aktardığı olumsuz deneyimlere bakarsak ilacın bazı kadınlarda baş ağrısı, sivilce, adet düzensizliği hatta hiç adet olamama gibi yeni etkileri oluşturduğunu görürüz. Bazı kadınlarda doktor tavsiyesi ile başlanan bu ilaç yine doktor tavsiyesi sonucunda sonlandırılmıştır.

İlacın her kadında farklı bir etki yarattığını, bazılarında hiçbir sorun yaratmazken bazılarında ciddi Yanetkilere neden olduğunu söyleyebiliriz.

Faydaları

  • Doktorlar tarafından reçete edilen bu ilaç adet düzensizliğini gidermek için kullanılmaktadır.
  • yan etkisi en az olan doğum kontrol haplarından bir tanesidir
  • polikistik over ( pcos ) tedavisi için kullanılır

qlairista kullananlar ve yorumları

yasmin, belara ,yaz 24+4 ve diane 35 kullanırken cildim pırlanta gibi idi . bu ilaç yasmin kullandığımı unutup güneşe çıkmamla yanaklarımda beliren lekeleri yapmadı diane 35 gibi karın bölgemde traktör lastiği varmış gibi bir halka da oluşturmadı ve yazz 24+4 beni neredeyse kör ediyordu. Belki de en önemlisi bence doğurganlığımı etkilememiş olması . evet bu ilacı severek kullandım ve hala kullanıyorum. ama dikkatli olunması gereken bir şey var ki bu ilaç bizim metabolizmamıza en yakın hormon ihtiyacı kadar vücuda girdiği için korunma olayı daha hassas. İlacı unutmamanız gerekiyor.

https://www.suslusozluk.com/qlairista?i=62776

pcos dolayısıyla 2 sene diane 35 kullanıp sonrasında qlairista‘ ya geçtim. yaklaşık 4 aydır kullanıyorum, ilk başlarda ara kanama ya da hiç regl olmama gibi durumlar olabiliyor fakat sonradan düzeliyor. kilo alımına sebep olmuyor, hatta diane 35‘ i bırakmamdan dolayı sanırım ilk 2 ay 5 kilo verdim. şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi olmadı, piyasadaki en az yan etkili doğum kontrol hapı denilerek verildi, şimdilik iyi ki bu hapa geçiş yapmışım diyorum.

2 kutu kullanımdan sonra doktor tavsiyesiyle bıraktığım doğum kontrol hapı.  Kendisi sağolsun, başladığım 1 ay boyunca her gece baş ağrısından ağlatmış, yetmez gibi sivilcelerini kontrol altına aldığım, regl döneminde bile artık sivilce çıkarmayan cildimde an itibariyle toplamda 13 sivilce çıkarmıştır. hepsi çene bölgemde ve doktorun söylediğine ve yapılan testlere göre çene bölgesindeki sivilceler hormonal bozukluk kaynaklı, yani suçlusu bu hap. 

https://www.suslusozluk.com/qlairista?i=628766
qlairista kullananlar ve yorumları 2

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et