Tüm Saç Renkleri

Buscopan Plus Tablet Nedir – Kullanıcı Yorumları

Buscopan Plus spazm giderici ilaç olarak bilinmektedir. Kadınlar tarafından en çok adet – regl dömeninde ( Öncesinde de )dayanılmaz hale gelebilen sancılar ve karın ağrıları nedeni ile kullanılır.

Sindirim sistemi, üreme sistemi, boşaltım sistemi gibi sistemlerde meydana gelen spazmların tedavisinde kullanılır. Beyaz renkli yuvarlak haplara sahip olan

Buscopan Plus 30’lu drajeler halinde 2019 Fiyatı : 20.00 TL üzerinden satılmaktadır.

buscopan plus tablet nedir - kullanıcı yorumları 1

Buscopan Plus Etken Maddesi

İlacın ana etken maddesi Hiyosin-N-butilbromür’dür. Ana etken maddeye ek olarak ayrıca stearik asit, nişasta, dibazik kalsiyum fosfat, sükroz, tartarik asit, povidon, talk, akasya, çözülebilen mısır nişastası gibi yan etken maddeler eşlik etmektedir.

Buscopan Plus Etkileri

Kasılmalı karın ağrılarında, böbrek taşına bağlı ağrılarda, adet dönemi ağrılarında, bağırsak ağrılarında kullanılan ilaç, spazma bağlı ağrıları geçirmektedir.

Buscopan Plus Muadili

İlacın bilinen 3 farklı muadili bulunmaktadır. Bu ilaca eşdeğer kabul edilen ilaçlar:

  • Spazmol plus tablet
  • Molit plus
  • Buscopan plus 30 film tablet

Buscopan Plus Yan Etkileri

İlacın muhtemel yan etkilerinin görülme olasılığı Baş dönmesi, baş ağrısı, mide bulantısı çok azda olsa bazı kişilerde aşağıda yer alan yan etkiler ortaya çıkabilir. Yan etkilerin ortaya çıkması durumunda en yakın hastaneye başvurmanız önerilir.

  • Deri üzerinde kaşıntı, kızarıklık, kabarıklık oluşması
  • Görmede yaşanan bulanıklık
  • El, ayak ve boyun bölgesinde aşırı terleme
  • Baygınlık hissi
  • Yutkunma ve nefes almada güçlük yaşanması

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et