Tüm Saç Renkleri

Nimes Combo Jel Nedir? Kullanıcı Yorumları

Nimes Combo Jel, 50 gramlık aliminyum tüpler içerisinde eczanelerden temin edebileceğiniz bir çeşit kremdir. Özellikle kas, eklem ağrıları ve kireçlenmeye bağlı ağrıların tedavisinde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Eczanelerden yaklaşık olarak 35 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

Etken Maddesi

Etken madde olarak her bir tüp içerisinde (50 g), 0.5 g nimesulid, 0.125 g tiyokolşikosid içermektedir. Ayrıca yardımcı etken madde olarak ise Metil paraben, propil paraben, dimetil sülfoksit, etil alkol, karbomer 940 gibi maddeler içermektedir.

nimes combo jel nedir? kullanıcı yorumları 1

Etkileri

Krem özellikle kireçlenme (osteoartrit) ağrılarının geçirilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca boyun, sırt ve bel ağrılarının tedavilerinde, romatizma ağrılarının tedavilerinde ve ağrılı kasların tedavilerinde kullanımaktadır. Travma ve ameliyat sonrasında meydana gelen kas ve eklem ağrılarında da ağrı kesici olarak kullanılabilmektedir.

Yan Etkileri

Aşağıda yer alan yan etkilerin ortaya çıkması durumunda ilacın kullanımını keserek en yakın hastaneye başvurmanız önerilmektedir. Olası yan etkileri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

⦁ Nefes darlığı ve nefes almakta güçlük
⦁ Sersemlik, dalgınlık, uykulu hal
⦁ Ciltte kaşıntı, döküntü, kabarcık oluşumu
⦁ Mide bulantısı ve kusma
⦁ Baş dönmesi ve baş ağrısı
⦁ İshal
⦁ Yüz ve boğazda şişme.

Muadili

İlacın birbirinden farklı birçok muadili bulunmaktadır. Bu muadilleri arasında en fazla tercih edilenleri ise:

⦁ ETNA
⦁ FRENAG
⦁ FUZO
⦁ NIMES
⦁ NIMESDIN
⦁ NIMOKAIN
⦁ SULIDIN
⦁ THERMO

Nimes Combo Jel Kullanıcı Yorumları

Muhteşemdir. yıllardır belli aralıklarla bilek ağrısı çekiyorum. geçen gün tekrar ağrıyan bileğime nimes bulamadığım için başka bir krem sürdüm ve gram etki etmedi. bir gün sonra nimes’i buldum sürdüm. o yakıcı değişik his bile aşırı hoşuma gidiyor ve iyileştiğini hissettiriyor. 2 günde o dayanılmaz acı geçti. Bu arada sürdüğünüz yerdeki ağrı ne kadar şiddetliyse o yanma hissi de o kadar fazla oluyor. ağrı geçtikçe yanma hissi de azalıyor.

https://eksisozluk.com/entry/88828534

Omzumdaki kısmi yırtık için doktorun yazdığı jel. sürüyorsun. cayır cayır yanıyor o bölge. ama güzel 

Ön bacak kasımdaki zorlanma ve ödem için doktorumun yazdığı krem. Bayağı bi etkili olduğunu düşünüyorum.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et