Tüm Saç Renkleri

Gaviscon Şurup Nedir? Etkileri

Gaviscon Şurup, mide yanması ve mide reflüsü gibi rahatsızlıklarda kullanılan bir ilaçtır. 200 ml olarak satılan şurup hemen hemen tüm mide problemlerine iyi gelmektedir. 15 gün düzenli kullanımda mide problemlerini büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca tablet formu da bulunmaktadır.

2019 Fiyatı 17 tl : GAVISCON 500 mg 200 ml likit

Nasıl Etki Eder? Mide asidi ile tepkimeye girerek mide asidini içine hapseder, jel yapısı ile mide çeperini sararak asitten tahriş olmuş yüzeyin kendisini onarmasına imkan tanır.

gaviscon şurup nedir? etkileri 1

Gaviscon Şurup Etken Maddesi Nedir

Gaviscon Şurup içerisinde kalsiyum karbonat, sodyum aljinat ve sodyum bikarbonat ana etkin maddeler olarak kullanılmaktadır. Ayrıca sodyum hidroksit, nane aroması gibi yardımcı etken maddeleri de bulunmaktadır.

Gaviscon Şurup Etkileri Nelerdir

Gaviscon Şurup mide iç yüzeyi içerisinde bir katman oluşturması ile bilinir. Mide iç yüzeyinde oluşturduğu bu katman sayesinde mide duvarını korumaktadır. Mide suyunun ağza gelmesi, reflü, mide yanması, mide ekşimesi gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Gaviscon Şurup Muadili Nedir

Gaviscon Şurup için en iyi muadil yine kendisinin tableti gösterilebilir. Gaviscon tablet dışında ise:

  • Pronat Oral Süspansiyon
  • Refcon Double Action

Gaviscon Şurup Yan Etkileri

İçeriğinde yer alan maddelere alerjisi bulunan kişilerde bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Özellikle deride döküntü, deride kızarıklık ve kaşıntı, baş dönmesi, yüz bölgesinde şişme, nefes darlığı, boğazda şişme ve yanma, göğüs bölgesinde ağrı gibi durumlar yaşamanız halinde acil olarak doktora başvurmanız önerilir.

Büyük kısmı doğrudan atıldığı için sodyuma duyarlı kişiler dışında kimseye yan etkisi olmadığı bilinmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Doktorlar tarafından genelde üç kez yemeklerden sonra, bir de gece yatarken olmak üzere günde dört adet tavsiye edilen, tablet ve şurup şeklinde piyasada bulunan, tadı güzel, çiğnemesi işkence olan bir ilaçtır.

Kullanıcı Yorumları

Çok fazla yemek yenildiğinde ve mide yanmalarında mükemmel çözüm sunan bir şurup. herkes kullanmalı, herkes rahat uyumalı.

Tableti ağızda çiğnendikten sonra binlerce kişinin ağzınıza balgam tükürdüğü hissi veren mide ilacı.çiğnemesi bir dert , çiğnedikten sonra mideyi bozmadan yutması başka bir dert.en iyisi şurup formatında olanı.

https://eksisozluk.com/entry/6011013

Hamilelerin bile kullanmasında sakınca olmayan, mide yanmasına ve fazla aside birebir gelen ilaç.

Ağızda 15 dakika emildiğinde ancak biten limon aromali bir tablet. Mide yanmalarına birebirdir. Özellikle reflu hastalarına tavsiye edilir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et