Tüm Saç Renkleri

Meme Protezi Nedir? Nasıl Uygulanır

Dünya’da her 9 kadından 1’i meme kanseri hastalığını yaşıyor. Meme kanseri vakalarında ise hastalıklı dokunun tamamen alınması kanserin yayılmasını önlemek için olmazsa olmazlardan. Doku memeden alındıktan sonra ise kadınlar için depresyona neden olabilecek estetik kaygılar ortaya çıkabiliyor. Bir kadın için estetik bütünlük hele ki 30-50 yaş aralığında ise oldukça önemlidir. Bu estetik bütünlüğü sağlamak için  meme protezleri ile meme estetiği operasyonu yapılmaktadır.

Meme – Yerine Konulabilen bir Doku !!

Kanser nedeniyle “meme kaybetme “ durumu her kadın için kaygı ve bazı kadınlar için depresyon sebebi olabilmektedir. Bu nedenlerle estetik cerrahi’de her geçen gün gelişen yeni teknikler – uygulama ve teknolojiler ile birlikte daha kolay- risksiz ve başarılı operasyonlar sağlanmaktadır.

Meme Protezi Ne zaman Uygulanmalıdır?

Mastektomi ( Her hangi bir rahatsızlık nedeni ile memenin alınması ) uygulaması ile birlikte Genel cerrah ve plastik Cerrahın eş zamanlı olarak ameliyat yapması tüm dünyada yaygın olarak kullanılan uygulamadır. Ancak mastektomi yapılmış ve aradan belli bir süre geçmiş olsa bile estetik operasyon dolayısı ise meme protezi yapılabilmektedir.

Unutmayın;  Eş zamanlı rekonstrüksiyonda dokular tazeyken hemen uygulamanın yapılması estetik olarak daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

meme protezi nedir? nasıl uygulanır 1
Fotoğraf kaynak: estemore.com

Yeni Meme Protezleri ile Gerçek Meme Görüntüsü

50 yıldan fazla süredir kullanılan protezlerde yeni teknoloji ile birlikte kullanılan hammadelerde önemli ölçüde gelişmeler yaşanmıştır.

İlk zamanlarda kullanılan protezler anatomik olarak meme görünsütünden uzak olduğu için konforlu ve estetik değildir. Yuvarlak, pürtüksüz ve düz yüzeyli protezlerin yerine günümüzde tamamen gerçek estetik görüntüyü sağlamakta.

meme protezi nedir? nasıl uygulanır 2

Şu anda kullandığımız protezlerin arka kısmında yarı sert bir silikon kaplama var ve bu, doku genişleticisinin öne doğru daha fazla bombeleşmesini sağlıyor. Böylece protez meme görüntüsünü daha iyi taklit ediyor. Üstelik artık hem protezler hem de doku genişleticiler pürtüklü yüzeye sahip durumda.

Meme Estetiği Ameliyatı Nasıl yapılır

Cerrahın tekniğine ve hastanın anatomisine bağlı olarak, cerrah, en uygun kesi yöntemi ile meme dokusunu yukarı kaldırır ve meme duvarı kasının veya kas fasyasının altında bir cep oluşturur. Ardından silikon jel içeren esnek bir zarla çevrili meme protezi yerleştirir. Birkaç dikiş ile insizyonu kapatır. Ameliyattan sonra, hasta cerrahi bir sütyen giyer. Ameliyatın kapsamına bağlı olarak, prosedür genellikle yaklaşık 1,5-2 saat sürer.

Meme Estetiği ile ilgili detaylı bilgiye estetik Estemore Estetik merkezinden ulaşabilirsiniz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et