Tüm Saç Renkleri

Nootropil Nedir? Kullanıcı Yorumları

Nootropil halk arasında beyin dopingi olarak bilinen nootropik ilaçlar grubunda yer almaktadır. Akıllı ilaç olarak da bilinen Nootropikler hafıza, yaratıcılık, dikkat ve motivasyon gibi zihinsel fonksiyonları artırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Nootropil Etken Maddesi

Nootropil ilacı her tabletinde 800 mg pirasetam etken maddesi içermektedir. Bu etken madde sinir sisteminde bulunan GABA nörokimyasal maddesinin sentetik türevidir.

Nootropil Kullanım Alanları

Nootropil Alzheimer dışı organik beyin sendromlarına bağlı ortaya çıkan hafıza kaybı, dikkat eksikliği gibi semptomların tedavisinde reçete edilmektedir. İlacın başlıca kullanım alanları şu şekildedir:

nootropil nedir? kullanıcı yorumları 1
Nootropil Nedir? Kullanıcı Yorumları
  • Deliryum, demans gibi katatonik bozukluklarda zamanla ortaya çıkan psikomotor aktivite (hafıza, dikkat, araç kullanma gibi) kayıplarını engellemek
  • Beyin korteksi kaynaklı miyoklonik atakların (uzuvlarda veya gövdede kısa süreli kas kasılması) tedavisi
  • Vertigo (baş dönmesi) ve ilişkili denge bozuklukluklarının tedavisi

Kullanım Şekli: Nootropil ilacının dozu kullanılacağı soruna bağlı olarak doktor tarafından belirlenir. İlacı doktorunuzun belirttiği doza uygun olarak yemek esnasında veya sonrasında bol su ile, bölmeden, çiğnemeden yutunuz.

Muadil İlaçlar

Cerebrofil, Neurosetam, Nootrover, Norodin, Norotrop, Notroserb, Opemin, Piramon, Setropil

Yan Etkiler

Nootropil kullanımına bağlı olarak en sık karşılaşılan yan etkiler kilo artışı, depresyon, yorgunluk, baş dönmesi, karın ağrısı, ishal, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, uykusuzluk, kaşıntı ve kurdeşendir. Bunlar ilacın hafif yan etkileri olup kendiliğinden ortadan kalkması beklenir. İlaç kullanımına bağlı olarak zihin karışıklığı, kaygı, huzursuzluk, sinirlilik, denge bozukluğu, halüsinasyon, dil ve dudaklarda şişme, nefes almada zorluk gibi etkiler ortaya çıktığında doktorunuza veya en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Fiyat

Nootropil 800 mg 30 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 12.91 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Yaşlıların yaygın olarak kullandığı, zihni etkileyen ilaç.bunama başlangıcında işe yaradığı tarafımdan gözlemlenmiştir.

eeg testleri sonucunda alfa ve beta dalgalarında gözle görülür derecede artışa neden olan ilaç.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et