Tüm Saç Renkleri

İsotrexin Jel Sivilce ve Lekelerde Etkileri ve Kullanıcı Yorumları

İsotrexin Jel, ciltteki pürüzlerin tedavisinde kullanılan bir çeşit kremdir. Hekimler tarafından tavsiye edilen bu ürün günde 2 defa kullanılmaktadır.

İsotrexin Jel satış fiyatı 2019 yılı için 22.35 TL’dir.

Önemli: Diğer pek çok sivilce kremi gibi bu krem’de gece ve mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Etken Maddesi

İlacın ana etken maddeleri Isotretinoin ve Eritromisindir. Bu iki ana etkin maddeye ek olarak hidroksipropilselüloz, butillenmiş hidroksitoluen yardımcı etken maddeler olarak bulunmaktadır.

isotrexin jel - krem
isotrexin Jel – Krem

Jel Etkileri

Özellikle orta ve hafif şiddetli aknelerin tedavisinde kullanılan bu krem, iltihaplı ve iltihapsız sivilce tedavisinde de kullanılmaktadır. Genellikle cilt doktorları tarafından ek ilaçlar ile birlikte verilen bu krem düzenli kullanımda ergenlik sivilcelerini büyük ölçüde yok etmektedir.

Yan Etkileri

Kremin bilinen yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece içeriğindeki etken maddelere bağlı olarak gelişen alerjik reaksiyonlar olabilir. Bu durumda en yakın zamanda hastaneye gitmeniz önerilmektedir.

İsotrexin Jel Muadilleri

İlacın piyasa üzerinde bilinen iki muadili vardır. Etki ve içerik olarak hemen hemen aynı olan bu ilaçlardan dilediğinizi kullanabilirsiniz. Piyasadaki muadili olan ilaçlar  Etrexin ve Munderm kremdir.

Kullanıcı Yorumları

Yanma, kuruluk gibi problemler yaşıyorsanız öncelikle ilk günler birkaç saat, sonrasında da yavaş yavaş uzatarak uyum problemi yaşamandan kullanabilirsiniz

Kullanmaya başlayalı yaklaşık 6 gün oldu. sadece gece sürüyorum. iki yanağımda da bulunan sivilceleri tamamen kuruttu ve yok etti. Sivilceleri yok etti ama izlere pek bir şey yapmadı.
https://eksisozluk.com/entry/74544113

Zoretanini bitirdikten sonra doktorumun cildim bir anda izoteraninsiz kalmasın diye ve yüzümde kalan izleri de yok etmesi için zoretanin tedavisinden sonra 1 aylık bir süreyle kullanmamı tavsiye ettiği ilaçtır. Yüzüm şuan pürüzsüz ama ufak tefek kalan izler bu ilaç sayesinde tamamen yok oldu.yüzüm soyulduğu için altta yeni derinin gelmesiyle hem ten rengim açıldı hemde renk eşitsizlikleri kayboldu.

https://eksisozluk.com/entry/50926472

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Doktorumun verdiği sivilce ilacıydı keskin bir kokuya sahip ve jel kıvamında ilk zamanlar pek etkisini görebileceğimi düşünmüyordum fakat düzenli bir şekilde kullanmaya başlayınca etkisini gördüm. Genelde akşamları yüzüme sürüp yattım sabaha da iyice temizliyordum. Çünkü güneş ışınına maruz kalınmaması öneriliyor. Ben kullandım ve etkisini gördüm. Kullanmayı düşünüyorsanız muhakkak doktorunuza danışmalısınız.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et