Tüm Saç Renkleri

Ginera Nedir?

Ginera halk arasında doğum kontrol hapı olarak bilinen ilaçlar arasında yer alan Kombine Oral Kontraseptif (KOK) grubu ilaçtır. KOK grubu ilaçların içerisinde bulunan östrojen ve progesteron vücutta FSH ve LH hormonlarının etkisini baskılayarak yumurta ve yumurtanın yerleşmesi için uygun ortam oluşumunu engeller.

Ginera doğru kullanıldığında gebe kalma ihtimali sıfıra yakındır. İlaç kullanımı bırakıldığında ise hormon seviyeleri normale dönecek ve yumurta oluşumu gerçekleşeceğinden dolayı tekrar hamile kalınabilir.

 ginera doğum kontrol hapı
Ginera doğum kontrol hapı

Ginera Etken Maddesi

Ginera ilacının her drajesinde 0.075 mg gestoden ve 0.03 mg etinilestradiol etken maddelerini içermektedir. Etinilestradiol çok güçlü bir östrojendir ve vücutta FSH hormonunu baskılayarak yumurta gelişimini engeller. Progesteron türevi olan gestoden ise yumurta oluşumunu baskılar ve ilacın esas etkisini ortaya koyar.

Ginera Kullanım Alanları

Ginera ve diğer KOK grubu ilaçlar gebeliği önlemenin en etkili ve güvenilir yöntemidir. Doğrudan yumurta gelişimini ve yumurtalıklardan atılımını baskılar. Aynı zamanda rahim duvarının gebeliğe uygun bir hal almasını engeller.

Kullanım Şekli: İlaç kullanılmaya adet kanamasının ilk gününden itibaren başlanır. 21 gün boyunca her gün 1 draje su ile yutulur. Kullanıma 7 gün ara verdikten sonra yeni kutuya başlanır. İlaç ilk günden itibaren koruyuculuğu göstermeye başlar.

Uyarı: İlacı kullanmayı unutmanız halinde aklınıza gelen ilk anda o günün dozunu alarak sonraki günden itibaren eski düzeninize dönebilirsiniz. Eğer 1 gün içerisinde hiç ilaç içmediyseniz sonraki gün 2 draje; 2 gün boyunca hiç ilaç içmediyseniz sonraki 2 gün ikişer draje alarak içerek dozu tamamlayabilirsiniz.

Muadil İlaçlar

Reginon

Yan Etkileri

Ginera kullanımına bağlı olarak depresif ruh hali, baş ağrısı, bulantı, memede ağrı ve hassasiyet, kilo artışı gibi yan etkiler sıklıkla görülür. Sıvı tutulumu, migren, kusma, ishal, döküntü, kontakt lense karşı tolerans kaybı, kilo kaybı ve pıhtı oluşumuna yatkınlık gibi durumlar ilacın daha seyrek görülen yan etkileridir.

Fiyat

Ginera 21 draje ilacın 2019 güncel satış fiyatı 33.28 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et