Tüm Saç Renkleri

Modiwake Nedir? Etkileri – Kullanıcı Yorumları

Modiwake tablet asıl kullanım alanı olarak aşırı uykuya meyilli olma ve narkolepsi gibi uyku nöbetlerine karşı reçete edilse de zaman zaman ritalin ve concerta yerine de kullanılmaktadır.

Olmadık yerde uykuya dalma, uyku nöbetleri ve aşırı uyuklama hali durumlarında uzman hekim tarafından reçete edilen ve artık yeşil reçeten ile satılan bu ilaç önerilen dozlarda kullanılmalıdır. Yani Reçetesiz olarak eczanelerden satın alamazsınız. Dahası sadece uzman hekimler reçete edebilir.

UYARI: Hekimin yazdığı dozu almanız oldukça önemlidir. İlacı zamanında almayı unuttuysanız, bir sonraki dozda 3 saatten az bir süre kaldıysa ilacı kesinlikle kullanmayınız. Bu durumda bir sonraki dozu bekleyiniz. 

modiwake nedir? etkileri - kullanıcı yorumları 1

Etken Maddesi

Modiwake etken maddesi modafinil‘dir. Modafinil etken maddesi ile birlikte yardımcı kimyasallar da ilaca katkıda bulunur.

Kullanım Alanları

Modiwake tablet şiddetli uyku ataklarında uykuya aşırı meyil durumlarında ve narkolepsi gibi rahatsızlıklarda uzman hekimler tarafından hastalara reçete edilmektedir. Günlük hayatınızda aşırı derecede uyku problemi yaşıyorsanız ve normal miktardan fazla uyuyorsanız mutlaka doktorunuza başvurunuz. Genellikle psikiyatri uzmanlarının yazdığı modiwake tablet gerekli görüldüğü takdirde doktorunuz tarafından size reçete edilecektir.  

Yan Etkileri

Modiwake tabletin yan etkileri diğer psikiyatri ilaçları gibi oldukça fazladır. Bu nedenle doktor kontrolünde ve dikkatli bir şekilde kullanmanız önerilmektedir. Yan etkilerinden bazıları şu şekildedir;

 1. Gastrointestinal sorunlar
 2. Nefes almada zorluk
 3. Deri döküntüleri
 4. Ciltte kuruluk
 5. Baş ağrısı ve sinirlilik durumları
 6. Göğüs ağrısı
 7. Bulantı kusma
 8. Karaciğer fonksiyonlarında azalma

Aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçını yaşıyorsanız mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekir.

 • Kardiyovasküler hastalıklar
 • Karaciğer yetmezliği ya da karaciğer yağlanması
 • Alkol sigara ya da madde bağımlılığı
 • Manik depresif ataklar

Fiyatı

Modiwake tablet 2019 güncel fiyatı 87.19 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Prospektüsünde yazan olası yaygın yan etkilerini bu kadar belirgin yaşayacağımı tahmin etmiyordum. Bir aylık kullanımdan sonra iştahım bıçak gibi kesildi. Durduk yere sinirlenmeye başladım. İlacın sebep olduğu depresyon belirtileri, ani duygu değişimleri ve orantısız kaygı da yaşamış olduğum sorunlardan bir kaçı.

https://eksisozluk.com/entry/95872240

Çok önemli toplantılarda dahi başımı tutamayıp uyuyacak durumda olduğum bir dönemde hayatımı kurtaran ilaçtır. yine bu dönemde bağımsız ve üretkenlik gereken bir iş yapıyordum ve çok ciddi verimlilik problemi yaşıyordum. Doktorun tavsiyesi ile başladım kullanmaya ve bir kaç ay içerisinde bir kaç kişinin yapacağı işi tek başıma yaparak koca bir projeyi kuruluşuma kazandırmamı sağladı.

Uyku sorunlarım neticesinde desyrel + modiwake ikilisi reçete edildi tarafıma . Desyrel iyi tamam uyutuyorda , modiwake nasıl bir ilaçsa kafa tasınız çatlayacak ve beyin içinden fışkıracak kadar ağrı yapıyor . Bir müddet sadece desyrel ile devam edeceğim .

https://eksisozluk.com/modiwake–3175060?p=10

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et