Tüm Saç Renkleri

Dideral Nedir? Muadili Nedir – Etekileri ve Fiyatı

Dideral ağız yolu ile alınan bir çeşit sakinleştirici ilaçtır. Genellikle yaşlılar için Dahiliyeciler ya da kardiyologlar tarafından yazılmakta yine acil serviste sıklıkla yazılan bir ilaç olmakla birlikte sosyal fobi – Anksiyete durumlarında da Psikiyatristler tarafından reçete edilebilmektedir.

50’li tabletler halinde satılan bu ilaç kesinlikle ve kesinlikle hekim gözetiminde kullanılmalıdır.

Dahiliyeciler ya da kardiyologlar tarafından yazılan bu ilacın en önemli etkisi kalbi yavaşlatması ve kişiyi sakinleştirmesidir.

Kimler İçin yazılır – Etkileri

Yaşlılara genellikle el titremelerinde – Hiper Tansiyon hastalarına stres’e bağlı etkilerde kalbin hızını yavaşlatmaktadır. Yaşlıların anksiyete durumlarında ( Hiper tansiyon – şekere bağlı anksiyete ) anksiyeteyi azaltmak için kardiologlar ve zaman zaman Psikiyatristler tarafından ( Psikiyatristler pek tercih etmez ) verilmektedir.

Eczanelerden reçete ile temin edilen bu ilacın 50’li tablet fiyatı 8.00 TL’dir.

Dideral Etken Maddesi

Propranolol Hcl ana etken maddesidir. Ayrıca içerisinde mannitol, jelatin, stearik asit gibi yardımcı etken maddelerde bulunmaktadır.

dideral nedir? muadili nedir - etekileri ve fiyatı 1

Dideral Etkileri Nedir

Adrenalin hormonuna bağlı olarak kan akışının hızlanması, kalp atışının hızlanması, heyecan, stres gibi durumlarda kişiyi sakinleştirme ve kalp hızını azaltmak amacıyla kullanılır. Özellikle aşırı sınav kaygısı olan kişilerde, toplum önünde konuşma kaygısı olan kişilerde ve yaşlı anksiyete sorunu olan hastalarda kullanılmaktadır.

Sosyal fobi sorunlarında da kullanılabilmektedir. Performans anksiyetesin’de etkindir.

Esansiyel tremor, ( yani nedeni belli olmayan titreme ) tedavisinde de kullanılmaktadır.

Dideral Yan Etkileri

  • Cinsel isteksizlik
  • Kan değerlerinde dalgalanmalar
  • Yorgunluk, halsizlik, uyku sersemliği
  • Görme problemleri
  • Uyku problemleri
  • Bulantı, kusma, mide ağrısı
  • Hafıza kaybı
  • Baş ağrısı ve baş dönmesi

Dideral Muadilleri

İlacın tek muadili bulunmaktadır. Hemangiol Oral Çözelti ilacın muadili olarak kabul edilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

Sahneye çıkmadan önce, sınava girmeden önce, konuşma yapmadan önce, herhangi bir huzursuz heyecan öncesinde alınır, sevindirir.

Asıl amacı dışında kullanılmaması gereken, ilk başta zamanı hızlandırdığı düşünülen fakat tek yaptığı sizi yavaşlatmak olan ilaç. bahsedildiği gibi sınav öncesinde kullanılacaksa tek faydalı kullanımı diğer öğrencilere içirip çan eğrisini düşürmek şeklinde olacaktır.

https://eksisozluk.com/entry/7285126

Düzenli olarak alınmasına gerek olmayan adrenalin bloklayan ilaç. sunumlarda sınavlarda fazla heyecanlanan şahıslar için büyük kurtarıcıdır kendisi, yarım tablet alınması bile rahatlatır, zihni açar.
not: tam tablet almayın, yutkunmak inanılmaz zorlaşıyor.

https://eksisozluk.com/entry/14583646

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Yorumunuz için teşekkür ederiz..

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et