Tüm Saç Renkleri

Concor Nedir? Yan Etkileri ve Kullanımı

Concor yüksek tansiyon, anjina pektoris, koroner arter ve kalp atım hızı düzensizlikleri gibi çeşitli kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde ve bu hastalıklara bağlı gelişen nefes darlığı, göğüste ağrı şeklinde kendini gösteren semptomların giderilmesinde reçete edilen etkili bir ilaçtır.

Concor Etken Maddesi

İlaç her bir tabletinde 5 mg bisoprolol fumarat etken maddesi içermektedir. Bisoprolol fumarat, kalp atış hızını yavaşlatarak kalbin kanı daha etkili pompalamasını sağlayan ve yüksek kan basıncının düzenlenmesinde yardımcı bir etken maddedir.

concor nedir

Concor Kullanım Alanları

İlacının hekimler tarafından reçete edildiği durumlar şu şekildedir:

  • Damarlarda daralma gibi çeşitli nedenlere bağlı kalbin yeterli oksijen ve besin sağlayamadığı koroner kalp hastalıklarının tedavisi
  • Göğüste ağrı, sıkışma, baskı ve nefes almada güçlük gibi semptomların eşlik ettiği anjina pektoris tedavisi
  • Kalbin düzenli fonksiyon gösteremediği bazı kalp yetmezlikleri tedavisi
  • Kalp atım hızı bozuklukları tedavisi
  • Yüksek kan basıncının (hipertansiyon) düşürülmesi 

Concor Kullanım Şekli

Doktorunuz şikayetlerinizin ve hastalığınızın durumuna göre günlük dozajınızı belirleyecek, sonrasında ilacı tolere etme durumunuza göre gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Doktorunuz tarafından belirlenen dozda ilacı her sabah kahvaltıdan önce ya da sonra çiğnemeden bol su ile alınız.

Concor Muadil İlaçlar

Muadili ilaçlar Kardoritm ve Rizoprol’dür.

Concor Yan Etkileri

İlaç kullanımına bağlı yaygın olarak bildirilen hafif seyirli yan etkiler saç dökülmesi, bulantı, kusma, karın ağrısı, uyku bozuklukları, depresyon, işitme problemleri, alerjik burun akıntısı, ereksiyon bozuklukları, gözde batma ve kızarıklık (konjunktivit), kabuklu deri dökülmelerinde kötüleşme (psöriyazis), hepatit ve gözyaşı azalması şeklinde raporlanmıştır. İlacın ciddi seyirli ve yaygın görülmeyen yan etkileri ise; karaciğer testlerinde yükselme, bayılma, ciltte ve gözlerde sararma (karaciğer enflamasyonu), sersemlik, baş ağrısı, el ve ayaklarda üşüme, uyuşukluk hissi, kan basıncında düşme, kas güçsüzlüğü ve kramplar, aşırı duyarlılık reaksiyonları, kalp hızında yavaşlama, solunum sorunları, güçsüzlük hissi, kalp atımında düzensizlik ve kalp yetmezliğinde kötüleşme olarak bildirilmiştir. Bunlar acil tıbbi müdahale gerektirebilen yan etkiler olup herhangi birini fark etmeniz durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Concor Fiyat 2020

5 mg 30 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 17.92 TL’dir.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et