Tüm Saç Renkleri

Jetex Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır ?

Tıpkı emla krem gibi Jetex krem’de epilasyon sırasında oldukça etkili bir uyuşukluk hissi vererek ağrı-yanma ve sızılardan sizi kurtaracak son derece başarılı bir krem.

İster kadın olsun ister erkek, lazer epilasyon veya ağda sonrası bölgede oluşan ağrı ve sızı kimi zaman o kadar rahatsız edici olabiliyor ki, günlük hayatınızı bile olumsuz etkileyecek hale gelebiliyor. Bu acılardan ve ağrılardan sizi kurtaracak bir kahraman elbette var. İsmi de Jetex krem. Üstelik şu sıralar oldukça da popüler.

jetex krem

Jetex Krem Nedir ?

Jetex krem lokal anestezik bir ilaçtır. Yani, uygulanan bölgede uyuşukluk hissi sağlayarak ağrı ve acıyı dindirmek için üretilmiştir. Bacak ülseri ve enjeksiyon gibi durumlarda da sıkça kullanılmaktadır. En sık kullanım alanı ise lazer epilasyon ve ağda sonrası oluşan acı ve ağrı hissini dindirmek amaçlıdır. Lidokain ve Prilokain Hidroklorür gibi etken maddeler içerdiğinden dolayı hücre zarında gerçekleşen sinirsel uyarıları engeller. Böylece uygulandığı bölgede uyuşma sağlar.

Ne İşe Yarar?

Kremin başlıca yan etkisi vücutta sürülen bölgeye uyuşma hissi vermesi, yani bir tür lokal anestezi uygulamasıdır. Bu sayede, özellikle epilasyon sonrası kullanıldığında bölgedeki ağrı ve acı hissini azaltır. Enjeksiyon ve bacak ülseri gibi bazı ufak çaplı operasyonlar sonrası da kullanılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Kullanmanız gereken bölgeye belirli bir miktarda sürerek, yani diğer standart kremler gibi kullanılır. Ancak, nasıl ve ne sıklıkla kullanmanız gerektiği konusunda mutlaka doktorunuza danışıp onun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir. Ayrıca, gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması gerekiyorsa ya da anemi yani kansızlık rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Etken Maddesi Nedir?

Kremin birden fazla etkin maddesi bulunmaktadır. Lidokain ve Prilokain olmak üzere iki etken madde bulunmaktadır. Uyuşturma ve ağrı kesme gibi işlevleri vardır.

Yan Etkileri Nelerdir?

Kremi sürdüğünüz bölgede hafif kızarıklık veya şiliğin yanında yanma hissi de görülebilir. Bunlar yaygın görülen yan etkiler arasındadır. Bazı durumlarda ise soluk alma zorluğu, kurdeşen, karın ağrısı, dil, dudak ve boğazda şişlik görülebilir. Bu belirtiler sizde oluşursa acilen hekiminizi bilgilendirin ve bir sağlık kuruluşuna gidin.

Jetex Kremin Fiyatı Nedir?

Krem piyasada 71 TL civarı bir fiyata satılmaktadır.

Muadili nedir?

Muadiller hemen hemen aynı etkiyi gösteren medikal ürünler için verilen isimlerdir. Bu kremin en bilindik muadili Emla kremdir. Ancak Lidorin, Lokaril gibi kremler de bu kremin eşdeğerleri yani muadilleri arasında sayılmaktadır.

Kullanıcı yorumları

“Özellikle canı zaten tatlı bir insansanız bu hastalık başınıza tam bir bela. Ben Jetex sayesinde acılarımı dindirdim. Tavsiye edip yazan doktoruma ne kadar teşekkür etsem azdır. Günlük hayatımda sorun yaşamıyorum en azından.”

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

2 yorum

Jetex krem kurtarıcı kremlerimden biri oldu. Ağdadan sonra oluşan bütün ağrıyı hafifletip sonra da yok ediyor. Çok hassas bir cilde sahibim. Bu sebeple ağda gibi işlemlerden sonra şiddetli ağrı ve kızarıklık gibi sorunlar yaşıyorum. Jetex sayesinde hem ağrı hem de kızarıklıktan kurtuldum. Benim gibi ağdadan sonra ağrı hisseden kişilere şiddetle tavsiye ederim.

Cevapla

İnternetten emla yı duydum lazere gittiğim yer lmx önerdi eczacı bana genital bölgeyemi uygulayacaksın dedi evet dedim oda bana jatex diye bir krem verdi yedirmeden bolca sürdüm üstünede çöp poşeti geçirdim hava almadı 45 dk sonra lazer epilasyona girdim sıfır acı sıfır. Ben hayatım boyunca jilet yaptım ağda vs hiçbirşey yaptıramam lazer daha önce tek atış yaptırıp kaçmıştım. Ben şok ama en önemli noktası hava almaması 2 çöp poşeti kullandım resmen. Benım gıbı korkup başlamayanlar korkmayın acı sıfır.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et