Tüm Saç Renkleri

Mavi Serum Nedir? Gerçekten Etkili ?

Son zamanlarda özellikle televizyon ve sosyal medyada oldukça sık duyduğumuz mavi serum; aslında saç dökülmelerini büyük bir oranda durdurduğunu ve hatta saçın kel olan bölgelerindeki saç köklerini onararak tekrar saç çıkardığını vadeden bir saç serumudur.

Mavi serum aynı zamanda, saç derisinde ortaya çıkan kepek ve egzamayı da tedavi ettiği vurgulanıyor. Mavi serum, İsveçli bir profesörün çalışmaları sırasında tesadüfen keşfettiği bir üründür. Bu İsveçli doktor, serumun patentini almış ve seri üretime geçmiştir. Diğer markalar ise orijinal ürünün içeriğini biraz değiştirip kendi markaları altında satmaya başlamışlardır. Bu nedenle sertifikalı, patentli, güvenilir ve onaylanmış satıcılardan içeriği belli olan mavi serumlar tercih edilmelidir.

Mavi Serumun İçeriği ve Faydaları Nelerdir?

İçeriği incelendiğinde, saçları güçlendiren ve tekrar yapılandırılmasını sağlayan keratinin dışında birçok bitkinin de özü ve tohumları kullanılmakta. Bu serumun içinde yüzdece en çok saç köklerini besleyen ve dökülmesini azaltan atkuyruğu bitkisinin özü kullanılmıştır. Aynı zamanda saç köklerindeki aminoasitleri besleyen acı beyaz bakla tohumları ve centiyane bitkisinin kurutulmuş kökleri kullanılmaktadır. Bu bitkisel içeriğin yanı sıra saç derisindeki dökülmelerin sebebi olan yağ tabakasını ortadan kaldıran kafein, gligakol ve panteol gibi kimyasal içerikler de bulunmaktadır.

Mavi Serum Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Sağlık Bakanlığı’nın onaylamadığı, içeriği belli olmayan serumlardan uzak durun. Bu tip ürünler, hem saç derinize pullanma ve egzama gibi zarar verecek hem de var olan dökülmeyi de arttıracaktır.

Saç diplerine sürülerek kullanılan bir serum türüdür. Bu serumu kullanmadan önce saç diplerinizin ıslak olmadığından emin olun. Ürünün pompasını birkaç sefer sıkarak bir miktar ürünü elinize alın. Parmak uçlarınız yardımı ile özellikle dökülmenin yoğun olduğu bölgelere ürünü iyice dağıtın. Yine parmak uçlarınızla friksiyon adı verilen saç masajı yardımı ile ürünü saç diplerinize iki üç dakika boyunca yedirin. Bu işlem sonrasında on beş dakika gibi bir süre serumu saç dibinizde bekletin. Daha sonra ürünü dökülme karşıtı bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Serumu, düzenli olarak günde iki sefer kullanılması gereklidir. Bir ay süren kullanım sonucunda gözle görünür bir şekilde fark ortaya çıkmaktadır.

Mavi Serumun Kullanıcı Yorumlarım

Uzun yıllardır saç dökülmeleri yaşayan biriyim. Bu nedenle saç dökülmelerine karşıt olan bir ürün arayışı içindeyim hep. Sosyal medya platformlarından birinde mavi serumun inanılmaz etkisi ve vaatlerine denk geldim ve denemek için sipariş verdim. Zaten içeriğinde atkuyruğu ve kına özütü olduğu için iyi geleceğini de tahmin ediyordum. İlk kullanım sonrasında tabi ki bir etkisini göremedim. Fakat bir hafta sonra, düzenli kullanımlarımın meyvesini verdiğini fark ettim. Eskiden neredeyse her gün kullandığım serumu artık haftada bir olarak kullanmaya başladım. Siz de satın almadan önce mutlaka içeriğine ve satıcısını araştırın. Piyasada mavi serum altında satılan gerçekten azımsanmayacak kadar sahte ürünler var.

Mavi Serumun Yan Etkileri Var Mı?

İçeriğinde çeşitli bitkilerin özlerinin yanında kimyasal maddelerin de kullanıldığı bir saç serumu. Bu nedenle mavi serumu ile yapılacak olan ilk kullanım sonunda içeriğinde bulunan bitki ve kimyasallara saç derisinde kızarıklık, yanma, şişme, kaşınma ve pullanma gibi yan etkiler gözükebilir. Böyle durumlarda mutlaka mavi serumu tekrar kullanmadan önce, doktorunuz ile irtibata geçerek danışmanız gerekecektir. Bu serum son yıllarda ortaya çıkan haricen bir ürün olduğu için iç organlarda ortay çıkabilecek yan etkiler daha keşfedilmemiştir.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Sürekli olarak şiddetli saç dökülmesi yaşayan biriydim. Hem doğal hem kimyasal pek çok ürün ile saç dökülmemi durdurmaya çalışsam da nafile. Daha sonra doktorumun önerisi ile Mavi Serum kullanmaya başladım. 1 ay boyunca düzenli olarak kullandıktan sonra etkilerini görmeye başladım. Hem saç dökülmem durdu hem de dökülen saçlarımın yerine yenileri çıktı. Şaç dökülmesi ve kellik gibi problemler yaşayan herkese tavsiye ederim.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et