Tüm Saç Renkleri

Lansor Nedir Muadili ve Kullanıcı Yorumları

Lansor Proton Pompa İnhibitörleri (PPI) grubuna ait ilaçtır ve midenin oluşturduğu asit miktarını azaltarak etki gösterir. Bu etkisiyle mide rahatsızlıklarında en çok reçete edilen ilaçlardan biridir.

Lansor Etken Maddesi

Lansor ilacının her bir kapsülünde 15 veya 30 mg Lansoprazol etken maddesini içeren iki farklı dozu bulunmaktadır. Etken maddenin yanı sıra sakkaroz, selüloz, magnezyum karbonat gibi yardımcı maddeler yer alır.

Lansor Kullanım Alanları

Lansor başlıca mide asidinin artış göstererek organa zarar verdiği durumlarda kullanılır. Mide ve duodenum ülseri, reflü özofajit, gastroözafagial reflü ve H. Pylori enfeksiyonun bağlı ülserin tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra uzun süreli ilaç tedavilerinde mideyi ilaç içeriğinden korumak amacıyla kombine olarak kullanılır.

lansor nedir muadili ve kullanıcı yorumları 1

Muadil İlaçlar

Lansor ile aynı etken maddeye sahip ilaçlar arasında Aprazol, Degastrol, Lansazol, Helicol, Pepticer, Zoprol gibi birçok farklı ilaç bulunmaktadır.

Lansor Yan Etkileri

Lansor kapsülün en sık yan etkileri arasında baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma, karın ağrısı, ağız kuruluğu, kaşıntı, kızarıklık ve yorgunluk gibi durumlar yer alır. Bu etkilerin geçici olması beklenmektedir. 

İlacın daha seyrek görülen daha ciddi yan etkileri arasında ise vertigo, titreme, tat alma bozukluğu, pankreas sorunları, eklem ve kas ağrısı, saç dökülmesi, ateş gibi bulgular yer almaktadır. Böyle bir etki görüldüğünde ilacın kullanımı kesilmeli ve doktora başvurulmalıdır.

Fiyat

Lansor 30 mg 28 kapsüllük 1 kutu ilacın 2019 satış fiyatı 33.47 TL’dir.

Kullanıcı Modelleri

Pbi grubu olduğu için endoskopi yaptırmadan uzun süreli kullanımı önerilmeyen ilaçlardan biridir. neticede sindirim için mide asidine ihtiyaç vardır ve o asidi sürekli baskılamak zamanla mide ve bağırsakta geri dönüşü olmayan sıkıntılara yol açabilir. daha büyük olası yan etkilere hiç girmiyorum

https://eksisozluk.com/entry/97119192

pepticer hem daha ucuz, hem de kapsüller ayrı paketlerde.

Gerçekten dedikleri kadar etkili bir ilaçtır. stres kaynaklı ülser ve gastriti düzenli kullanımda tedavi etmektedir. yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. son bir haftadır hayatım %70 normale döndü. hala iştahım yok ama yemek yiyebiliyorum artık!

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et