Tüm Saç Renkleri

Strattera Nedir? Etkileri Kullanıcı Yorumları

Dikkat eksikliği sosyal yaşamı, iş ve okul başarısını, ikili ilişkileri olumsuz etkileyebilmektedir. Strattera ile 6 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde dikkat sorunları azaltılabilmektedir. Özellikle hiperaktivite bozukluğu ile birlikte seyreden dikkat eksikliğinde Strattera kapsül veya şurup türleri sıkça reçete edilmektedir. 

Strattera Etken Maddesi

Strattera tablet Atomoksetin hidroklorür etken maddesi içerir. Uygulanacak tedaviye bağlı olarak farklı ticari formlarında 4, 10, 25, 40, 60 veya 80 mg etken madde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Dimetikon, mısır nişastası ve kapsülü oluşturan jelatin, sodyum lauril sülfat yardımcı maddelerini içerir. 

strattera nedir? etkileri kullanıcı yorumları 1

Strattera Kullanım Alanları

Strattera temel olarak Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tedavisinde kullanılmaktadır. Uzman bir hekim tarafından DEHB’nin günlük hayatı olumsuz etkilediği tespit edilmesi sonrası reçete edilebilir.

Muadilleri

Stratera ile aynı etken maddeye sahip bir diğer ilacın ticari ismi ise Atominex’dir.

Strattera Yan Etkileri

Strattera ilacının 6 yaş altı çocuklarda kullanımının güvenli olduğu ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi durumlarda hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Dar açılı glokomu bulunanlarda kullanılmaz. Gebeler için “C” kategorisi olup zorunda kalınmadığı müddetçe kullanılması tavsiye edilmez.

Strattera ilacının en sık istenmeyen etkileri arasında baş ağrısı, karın ağrısı ve iştahsızlıktır. Çocuklarda iştahsızlığa bağlı olarak kilo kaybı ve gelişme geriliği görülebilir.

İlaç kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde bulantı, kusma, kalp atışında hızlanma gibi durumlar görülebilir. Bu etkiler genellikle hafif dereceli seyreder ve geçicidir. 

Strattera Fiyatı

Yetişkin dikkat eksikliği için onaylı bir ilaç olmasına rağmen sağlık bakanlığı 25 yaş üstü kişiler için ödeme yapmamaktadır.

Strattera 25 MG 28 kapsül ilacın 2019 satış fiyatı 178.24 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

1 ayı aşkın süredir kullanıyorum ( 1 ay 25 mg kullandım şimdi 60mg’ye geçtim ) henüz konsantrasyon konusunda bir numarasını göremedim ama depresyonuma iyi geldi gibi. daha önceleri modiodal,concerta ve medikinet kullanmış biri olarak onlar kadar etkili olduğunu henüz iddia edemeyeceğim. 

https://eksisozluk.com/entry/88553770

Anksiyete problemleri olan, tik problemleri olan, daha hafif adhd vakalarına yazılan mükemmel bir ilaçtır ama yan etkileri insanı kahr eder. İnsanda ne libido bırakır ne de işleyen bir erkeklik. Erektil disfonksiyonların şahını bünyeye yaşatan, 25 yaşındaki bünyeyi seksüel olarak 85 yaşındaki amca ayarına getiren çok efektif bir adhd ilacıdır.

https://eksisozluk.com/entry/80536737

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

Arkadaşım da fazlasıyla dikkat eksikliği vardı. Özellikle okulda ders zamanları kopup gidiyordu. Ailesi psikoloğa göndermiş ve bu ilaç tavsiye edilmiş. Belirli zamandan sonra kendisini daha konsantre olabildiğini söyledi. Arkadaşımda fazlasıyla işe yaradı ancak kafaya göre değil doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Yan etkilerine de dikkat etmek lazım tabii.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et