Tüm Saç Renkleri

Kızıl Kahve – Saç Renkleri

Kızıl kahverengi saç rengi genellikle kahverengi saçların üzerine yoğun olmayan kızıl saç boyalarının boyanması ile olmaktadır. Ayrıca pek çok markanın saç boyası kataloğunda görebileceğiniz gibi kızıl – kahve saç boyaları da vardır. Kızıl renge geçmek isteyen doğal saç rengi kahverengi olanlara özellikle bu saç boyalarını kullanmalarını öneririm. Hem kızıl tonu baskın değildir hem de kullanması daha kolaydır.

Not: Kestane saç rengi kahverengi yoğun bir saç rengidir. Kızıllıklar oldukça koyu ve genellikle ışıkta parladığı zaman daha çok dikkat çeker. Oysa kızıl kahve saç renklerinde kızıl renkler dikkat çekecek kadar bellidir ve açık kahverengi ile iç içe geçmiştir.

Kızıl Kahve Saç Boyaları

Aşağıdaki saç rengi tam olarak bahsettiğimiz kızıl kahve saç rengini ifade etmekte. Gerçekten çok güzel bir saç rengi olup özellikle soğuk cilt alt tonuna sahip olan kadınlara ( doğal saç rengi kahverengi ise daha çok yakışır ) öneriyorum.

Loreal 550 Böğürtlen Kızılı

kızıl kahve -  saç renkleri 1

Aslında bu kızıl rengi çok farklı tonları var hanımlar. Ben her tonunu çok seviyorum ( İçinde mor olanlar hariç 🙂 ) Kızıl kahverengi Saç rengi yabancıların ingilizce’de daha çok auburn dedikleri bir renk. Çok da güzel bir renk kahve tonları ağırlıklı ve koyu kızıl renk yansımaları var. Bu kızıl kahve saç rengi konusunda en başarılı boya markası Loreal İnoa. O kadar çok kızıl kahve saç rengi tonları var ki şaşırırsınız 🙂

auburn-red-005-

Yine saçlarınız kahverengi ise belirleyici bir şekilde kızıl yansımaları bulunan Neva Color saç boyasından 6.77 sıcak Çikolata saç rengini de kullanabilirsiniz.

kızıl kahve -  saç renkleri 2

Kimlere Yakışır

Genellikle beyaz ve açık buğday ten rengine sahip olan kadınlara daha çok yakışan kızıl – kahverengi saçlar sıcak bir ton olduğu için cilt alt onu soğuk olan kadınlara daha çok yakışacaktır. Yine orta yaştaki kadınlara ve 50 yaş üzeri kadınlara da çok yakışacak bir saç rengi olduğunu söyleyebiliriz.

auburn-red-006-

Evde Nasıl Boyanır?

Boyanması en kolay saç renklerindendir. Saçlarınız kahverengi ise direk güzel bir kızıl saç boyası ile yada yukarıda verdiğim saç boyaları ile boyayabilirsiniz. Saçınız siyah ise açık kahverengi ve kızıl saç boyalarını karıştırarak bu saç rengini kolayca elde edebilirsiniz.

Oryal ve saç açıcı olmadan saçlarınızı sadece 6 vol. oksidan kullanarak ( saç boyasının içinde peroksit adından çıkacaktır ) saçınıza direk sürerek kullanabilirsiniz.

Kızıl – Kahve saç rengi diğer kızıl boyalar gibi kolay akan bir saç rengidir. saç rengi açtıkça kızıllıklar da kahverengi tonlar da açılır. Sürekli bakım isteyen ve düzenli boyanması gereken bir saç rengidir.

auburn-red-012-
auburn-red-014-
kizil-auburn-002

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et