Tüm Saç Renkleri

Kıvırcık Saç Tipleri ve Kesimleri

Saçlarınız kıvırcık mı? Hangi saç tipinde olduğunuzu buradaki yazı ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Tiplerinin İngilizce Karşılıkları

Coily: Tamamen siyahi ırkta görülen doğuştan sık yoğun kalın saçlar olup en yoğun kıvırcık saç tipleridir. Genellikle saçlar uzadığında bukle bukle görünür.  Bukleleri daha ince ve sık olan saçlara da bu ad verilir ve genellikle zenci insan ırkında görülür. Bonus kafa dediğimiz saç tipidir.

kıvırcık saç tipleri ve kesimleri 1
Coily Bonus Saç Tipi

Curly: Kıvırcığın ingilizce karşılığı biraz daha saç telleri birbirinden ayrılır. Bu tip her ırkta görülmekle birlikte Avrupa ‘da sık karşılaşılır.

kıvırcık saç tipleri ve kesimleri 2

Kinky: daha çok coily gibi bir yün gibi bir birine bağlı kıvırcık saçları ifade eder.

kıvırcık saç tipleri ve kesimleri 3

Wavy: Daha hafif daha kolay bakımı olan kıvırcık saçları ifade eder. Kuaförlerde yada evde bugudi ile sıklıkla yapılan saç stilidir.

Bugudi; çok eski zamandan beri saçları kıvırcık yapmak için kullanılan, saçın üzerinde sarılarak ve sonrasında fön yada saç kurutma makinası ile kurutularak kıvırcık ya da daha sarmal bir şekilde ( Kinky, Coily ) kullanılabilir.

bugudi ile saçları kıvırcık yapma uygulaması
Bugudi ile saçları kıvırcık yapma uygulaması
kivircik-saclar-ve-stiller-001

Kıvırcık Saç Kesimleri

Yine yapısına ve saç kesimine göre değişen tarzlarda saç tipleri belirlemek mümkündür. Afro Amerikan zencilerin sıklıkla kullandı uzun ve örgü şeklinde son derece sık kullanılan saç tipi ise transitioner olarak adlandırılmaktadır.

kıvırcık saç tipleri ve kesimleri 4

Straight Natural adını verilen bir başla kıvırcık saç tipinde ise genellikle küt ve kısa saç kesimi kullanılmakta ve saçın bir bölümü sağa yada sola doğru yaslanmaktadır.

İngilizce’de Locs olarak bilinen ve yine Zenci kadınların en sık kullandığı saç tiplerinden birisi Rasta saç. Bu tarz günümüzde tüm dünyada yaygınlaşan ve hippi kültürünün bir parçası olarak da bilinen rastalı saçlar olarak kullanılmaktadır.

Rastalı saçlar için örnek saç kesim ve nasıl yapıldığına dair geniş bilgiyi ilgili içeriğimizde bulabilirsiniz.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] Kıcırcık saçları ile de son derece güzelgörünüyor […]

Cevapla

[…] olarak uygulamak zorunda kalırsınız. Bunun en büyük nedeni, bakımı en zor olan saçların kıvırcık saç tiplerinden […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et