Tüm Saç Renkleri

Yandan Topuz Saç Modelleri Nasıl Yapılır – 47 Farklı Stil

Yandan topuz saç modelleri genellikle omuzu açık ya fa tek omuz elbise modellerinde tercih edilmektedir. Yapılışı oldukça basit olan bu tarz topuzların normal topuzlardan sadece farkı simetrik olarak saçımızın sağ yada sol tarafında olmasıdır.

Mezuniyet balosu için aldığım tek omuz elbiseyle yandan dağınık bir topuzun yakışacağını düşündüm.Tabi hemen başladım topuz modelleri aramaya 🙂 Şimdilik yukarıdaki modelde karar kılmış bulunuyorum.

Yandan topuz yapmanın arkada bağlayıp topuz yapmaktan hiç bir farkı yok ancak aşağıdaki yandan örgülü saç modelinin tek tek resimli anlatım fotoğrafını sizlere aktarmak istedim.

yandan topuz  saç modeli

Topuz saç modeli saçlarınızı toplayarak yapabileceğiniz en pratik yöntemleri çok sayıda farklı tarzda oluşturmanızı sağlar. Saçlarınızı topuz yapabilmeniz için saçlarınızın uzunluğu en az omuzlarınıza kadar dökülmelidir.

Yandan Topuz Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Yandan topuzlu saçlar diğer topuz modellerinden simetrik olarak daha farklıdır. Saçtaki dolgunluğu iki taraftan birine yoğunlaştırır. Bu bazı kadın yüz tipleri için hayati bir kurtarıcı olabilir. Yandan topuzlu saçlar özellikle;

  • Kulaklarının biçiminden hoşlanmayan kadınlar;
  • Yüz hatları uzun ve sivri olanlar
  • Yüz hatlarında simetri sorunu yaşayanlar ( Sağ ya da sol yüz simetriğinde farklılık gibi )
  • Burun kemeri olan kadınlar
  • Minyon yüzü olmasına karşın yüzünü zayıf ve küçük gören kadınlar

İçin ideal bir saç modelidir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı yandan_topuz_sac-01.jpg

Hangi Yaş Aralığında İdealdir?

Yandan topuz saç modelleri sizin daha hanım hanımcık olmanızı sağlar, Küçük yaştaki kızlar için ( 14-18 ) örgülü ve yandan topuz saç modelinin daha çok yakıştığını söyleyebilirim.

Özellikle 30 yaş üstü bayanlar ise ofis ve çalışma ortamında yandan toplanmış ve topuz ile birlikte şekillendirilmiş saç modellerini tercih edebilirler. Sizi daha naif, kibar ve asil göstereceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzü ortaya çıkardığı için sizi yaş olarak daha genç gösterecektir. Doğru bir makyajla ( Tercihen sade ve ten renginize uyumlu bir makyaj tonu ile ) çok daha güzel ve genç görünebilirsiniz.

Yandan Topuz saç Modeli yapılışı

Düğünlerde de en çok kullanılan saç modelleri olan topuzlar yandan yapıldığı zaman bir kadın tek başına ortalama 5 ile 10 dakika arasında rahatlıkla saçlarını topuz şeklinde şekillendirebilir.

Örgülü Topuz Saç Modeli

Örgülü Topuz saç Modeli aşağıdaki şekilde toplamda 5 dakika ve tek başınıza rahatlıkla yapabileceğiniz bir sa modelidir. İki uçlu basit bir saç örgüsü, burkarak çevirdiğiniz saç kuyruğu ve sabitleştirmek için kullanacağınız 4 adet saç tokası ile rahatlıkla bu saç modelini yapabilirsiniz.

Dağınık ve Yandan Topuz Saç Modeli Yapımı

Bu saç modelinde saçlar önden sadece burkulmuştur, Saçlarınızı sadece saç spreyi ile şekil vermeniz yeterlidir. Saç tokası ile sabitleyerek dağınık ve dalgalı saçlarınızı toplayabilir ve çok güzel bir saç stili elde edebilirsiniz.

5d86aa3e99fb5179e22da858ae21b6b5

At Kuyruğunu Yanlarda Topuz Şeklinde Toplamak

Yine kolaylıkla tek başınıza ve takriben 4 dakikada yapabileceğiniz bir saç modeliç. Yapmanız gereken Kahkül bırakmak ve saçlarınızın önlerini orantılı ve düzgün bir şekilde bırakmak. Hem saçlarınızın önlerinde kahkül olmasını hem de saçlarınızın yanında bir topuz modeli yaratmak istiyorsanız bu saç modelini deneyebilirsiniz.

89ec321e2a9fa3da8e4e910f4f91ce2f

Yandan Örgülü Topuz Modeli

Yandan örgülü bir saç modelini yapmak için bir kişiye daha ihtiyacınız olacağını belirtelim çünkü tek başınıza saçınızı tam olarak doğru bir şekilde öremeyebilirsiniz. Ördüğünüz bu saç örgüsünün ucunu bir gül demeti şeklinde sarıp tokalar ile sabitlediğiniz zaman güzel bir saç modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Yukarıdaki saç örgüsünün bir benzeri ama bu sefer saçımızı balık sırtı şeklinde şekillendiriyoruz. Saç maşası ile dalga vererek bu işlemi 15 ‘dakikada yapabilirsiniz. Sonuçta Abiye saç modeli olarak kullanabileceğiniz son derece güzel bir yandan topuzlu saç modeli ortaya çıkacaktır.

f65c5c4252f71bc236bfd5de24760107

Bir önceki yandan örgülü saç modelinin tamamen aynı şekilde örülerek elde edilen başka bir topuz saç modeli.

fe558b81c2b57e7fd1ebab390f56b66d

Yandan Topuz Modelleri

yandan topuz saç modelleri nasıl yapılır - 47 farklı stil 1
yandan topuz saç modelleri nasıl yapılır - 47 farklı stil 2

Gördüğünüz gibi bu tarz saç stillerinde saçlar genellikle dağınık bırakılıyor, ünlüler sıklıkla yazlık gece elbiselerinde omuzu açık ya da tek omuzlu abiye elbise modelleri ile birlikte kullanılmaktadır.

yandan topuz saç modelleri nasıl yapılır - 47 farklı stil 3

Saç topuzları genellikle abiye saç stili olarak bilinir. Ustalıklı bir topuz yapmak ancak bu alanda deneyimli saç stilistleri tarafından başarı ile yerine getirilir. Pek çok kez kuaförelerin bile başarılı saç topuzları yaratamadıklarına şahit oldum. Bu nedenle en şık görünen ve yapılması en zor saç modellerinden olan bu tarz genellikle nişan ve düğün gibi abiye saçlar için kullanılmaktadır.

yandan topuz saç modelleri nasıl yapılır - 47 farklı stil 4
yandan topuz saç modelleri nasıl yapılır - 47 farklı stil 5
yandan topuz saç modelleri nasıl yapılır - 47 farklı stil 6
@styling_busra

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

3 yorum

Ceren Sesli  -  2 Haziran 2011 / 13:50

Kesinlikle çok güzel duruyor yandan topuz. Bende mezuniyette bu şekilde yapabilirim 🙂 paylaşım için teşekkürler, boyatmakta istiyorum aslında…köpük boya diye birşey duydum, Koleston çıkarıyormuş, ilginç geldi bana 🙂 evde kendi kendime uygulayabileceğim bir ürün gibi 🙂 Çıkar çıkmaz deneyeceğim.

Cevapla

yandan topuz çok seviyorum ve mezuniyet balomda kesinlikle yandan yopuz yaptırıcam ama biraz tereddütteyim elbisemin sırtı dekolteli sizce nası bi saç olmalı

Cevapla

Canım sırt dekolteli bir elbisede bence dekolte mutlaka görünmeli. Bu yüzden sırtını açıkta bırakacak şekilde dağınık bir topuz çok şık olabilir ve ya linkteki videolu anlatımı bulunan model de çok şık olur. https://www.bakimlikadin.net/2012/05/22/kolay-topuz-modeli-video/

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et