Tüm Saç Renkleri

Amazon Kızılı Saç Rengi

Amazon kızılı saç rengi oldukça kırmızı pigmentlere sahip ve bakımı doğru yapıldığı takdirde parlayan ve saçı güzel gösteren bir kızıl tonudur. Bu kızıl tonunu elde etmek de elbette diğer tüm kızıl tonları gibi oldukça zorludur çünkü kızıl saç rengini saçın her yerinde eşit olarak tutturmak zordur. Üstelik kızıl rengi bir saç geri dönülmesi de meşakkatli bir renktir. Yine de tüm bunları göze aldığınız zaman yüzünüzü en iyi şekilde çerçeveleyecek renk elbette ki kızıl tonlarından biridir.

amazon kızılı saç rengi
Amazon Kızılı Saç Rengi

Amazon Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Oldukça ucuz maliyetli olan ve etkisini de rengini de tamamen başarı ile gösteren Sea Colour markasının 55/46 numaralı saç boyasını edinmelisiniz. Bu boya kutusunun içerisinde 2 tüp boya, 1 tane de oksidasyon kremi vardır. Saçınızın uzunluğuna göre ikinci bir boyayı da edinmeniz gerekebilir. Rengin daha yoğun olmasını isterseniz fazladan tüp boya ya da oksidasyon kremi de ekleyebilirsiniz. Ayrıca her boyama esnasından sıklık ile kullandığınız saç kremini ya da bir yemek kaşığı zeytinyağını saç boyası karışımınızın içerisine katmak boyanın saçlarınıza verdiği zararı inanılmaz ölçüde azaltırken saçınızı da beslemektedir.

amazon kızılı saç rengi nasıl elde edilir?
Kaynak: @instagram

Boyamaya başlamadan önce boyanın bulaşma riskini azaltmak adına yüzünüze ve boynunuzun bir kısmına vazelin sürebilirsiniz. Daha sonra kutu üzerinde yazan talimatlara uyarak boyanın karışımını eklemek istediğiniz ek maddeleri de ekleyerek bir süre karıştırmalısınız. Saçınızın uçlarında ufak bir geçiş görüntüsü olmasını isterseniz boyamaya saç uçlarından başlayabilirsiniz. Daha sonra saçınızı ufak tutamlara ayırarak boyanın saçınızın her yerine eriştiğinden emin olmalısınız. En son çok da geniş dişlere sahip olmayan bir tarak ile saçlarınızı taramak boyanın daha dengeli ve eşit bir şekilde saçınıza dağılmasına yardımcı olacaktır. Bekleme süresini kendiniz ayarlayabilirsiniz çünkü bu saçtan saça değişiklik gösteren bir durumdur. 40-45 dakika arasında bu kızıl tonunu bekletmek önerilen süredir. Bekleme süresinden sonra saçınızı duru bir su akana kadar yıkamalısınız. Tüm bu işlemler bittiğinde saçınızı nemlendirmeyi unutmayınız.

amazon kızılı saç rengi 1
Kaynak: @instagram

Amazon kızılı saç rengine yakın bir renk olan Aşk Alevi Saç rengine göz atmak için buraya tıklayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et