Tüm Saç Renkleri

5 Basit Teknikle Kırık Tırnaklarınızı Onarın

Kırık tırnakları onarmak bir törpü ile bir kaç dakikanızı alabilir ancak tekrar tekrar kırılan tırnaklarınız daha güçlü kılmak, kırılmasını engellemek, düzelttiğiniz tırnaklarınızın daha uzun ve görsel olarak güzel görünmesini sağlamak için uygulayabileceğiniz yöntemleri aşağıda sıralamak istedik.

Yöntemler Şunlar;

Küçültün ve düzeltin

Protez tırnak uygulaması

Jel tırnak uygulaması

Akrilik tırnak uygulaması

Kırık Tırnaklar Nasıl Onarılır?

Tırnak kırılmasının en önemli nedenlerinin başında tırnakların kuru kalması, vitamin ve kalsiyum eksikliğidir. Eğer uzatmaya çalıştığınız tırnaklarınızı kısa bir süre sonrasında ve sık aralıklarla kırılıyorsa tırnak kırılmasının en önemli 5 nedeni adlı makalemizi okumanızı ve bununla ilgili önlemler almanızı tavsiye ederiz.

Peki, kırık tırnaklardan kurtulma yöntemleri nelerdir?

Tırnağınızın Uç kısımlarını Düzeltin

Sağlıklı ve uzun tırnaklara sahip olmak birçok kadın için büyük önem taşımaktadır. Ancak tırnakların sağlıklı ve uzun olması epey bir zaman almaktadır. Ancak bu zaman içerisinde tırnakların kırılmasını engellemek için dikkatli ve düzenli bir şekilde tırnaklarınızı törpülemeniz ve uç kısımlarını düzeltmek bulunmaktadır. Böylelikle minik pürüzlerden kurtulabilir ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnakları Nemlendirelim

Tırnakların kuru olması tırnakların kırılmasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı gece yatmadan önce mutlaka tırnaklarınıza ve çevresinde bulunan et parçalarına nemlendirici uygulamanız gerekmektedir. Bu şekilde tırnaklarınızı güçlendirebilir ve esnek bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et