Tüm Saç Renkleri

Andorex Gargara Nedir?

Andorex gargara ağız içi enfeksiyonların ve diş eti problemlerinin tedavisinde kullanılan antiseptik ve antienflamatuar (iltihap giderici) ilaçtır.

Andorex Etken Maddesi

Andorex gargara her mililitresinde 1.2 mg (% 0.12) klorheksidin diglukonat ve 1.5 mg (% 0.15) benzidamin etken maddelerini içermektedir. Benzidamin NSAİ grubu etken maddedir. Ağrı kesici ve iltihap giderici etkiye sahiptir. Klorheksidin ise ağız ve diş dokuları için afinitesi yüksek antiseptik etken maddedir.

andorex gargara nedir? 1

Andorex Kullanım Alanları

Andorex ağız hijyenini sağlayarak bakteri çoğalmasına bağlı ortaya çıkan enfektif sorunların ortadan kaldırılması amacıyla kullanılan ilaçtır. İlacın reçete edildiği başlıca durumlar şu şekildedir:

  • Gingivit (diş eti iltihabı)
  • Stomatit (ağız içi yara), Aft
  • Bademcik iltihabı, Farenjit
  • Diş operasyonları öncesi
  • Diş plağı
  • Radyoterapi ve kemoterapi sonrası

Kullanım Şekli: Andorex ilacını doktorunuz başka şekilde önermediği sürece 1,5-3 saatlik aralıklarla kullanınız. 1 ölçek (15 ml) ilaç ile ağzınızı 30 saniye (plak tedavisinde 1 dk) kadar çalkalayarak gargara yapın ve sonrasında tükürün. Tedavi süresi 7 günü geçmemelidir.

Uyarı: Andorex gargara yalnızca ağız içi kullanım içindir. İlacı yutmayınız, gözlerle ve kulaklar ile temas ettirmeyiniz. İlaç hamilelerde, emziren annelerde ve 6 yaş altı çocuklarda kullanılmaz.

Muadil İlaçlar

Beniflex, Benzydex, Clioro, Cloder, Enmiks, Fardoben, Farhex, Gerax, Geral, Heksoben, Hexadamin, Hexinat, Klodamin, Kloremin, Kloroben, Oroheks, Parodex, Perimex, Septonat, Strepspray, Tanflex, Tantum Verde, Ternex

Yan Etkiler

Andoreks kullanımına bağlı olarak en sık karşılaşılan yan etkiler ağız içerisinde hissizlik, tad almada değişiklik, dişlerde lekelenme ve diş taşı oluşumunda artıştır. Bunun yanı sıra daha seyrek olarak batma ve yanma hissi, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, kusma, öğürme, bağırsak hastalığı, susuzluk, kuruluk, dişlerde sızlama ve ağızda serinlik hissidir.

Fiyat

Andoreks %0.15 + %0.12  300 ml gargaranın 2020 güncel satış fiyatı 16,85 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Diş etlerini tedavi edip dilinizde garip bir yanmaya neden olan gargara.

Yutkunmayı engelleyecek kadar berbat bir ağız yarasının üzerine sıkıldığında kısa süreli de olsa ağrı ve acıyı minimuma indiren faydalı ilaç.

https://eksisozluk.com/andorex–1157782

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et