Tüm Saç Renkleri

Konazol şampuan Kullananlar – Ne işe Yarar?

Sevdiklerinizle Paylaşın

Doktor reçetesi ile satın aldığım konazol şampuan maalesef devlet tarafından karşılanmıyor. 2019 fiyatı 12 tl eczanelerde satılıyor.

Medikal şampuanlar arasında fiyatı en uygun olanıdırç Muadili
ketoral adlı şampuandır.

Ben seboreik dermatit tedavisi için kullanıyorum. Bu konuda nasıl kullanıldığını , ne işe yaradığını, etkisini, saça zarar verip vermediğini hatta diğer kullanıcıların yorumlarını da paylaşacağım.

Konazol şampuan Nedir

Seboreik dermatit, egzama, sedef, mantar, kepeklenme, alerji gibi  cilt sorunları olanların doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullandığı medikal bir şampuandır.

Hem saçta hemde deride etkilidir. Bu nedenle cildinde sivilce olanlar da kullanmaktadır ancak etkisi tamamen farklı olduğundan ben bunu tavsiye etmiyorum doktorunuza sormadan cildinizde ve sivilceleriniz de kesinlikle kullanmayın.

Nasıl Kullanılır

Konazol Şampuan 100 miligram olarak satılmaktadır ve yaklaşık bir buçuk ay kadar saçlarınızın uzunluğuna göre kullanımı sürmektedir.

Şampuan bittikten sonra uzun süreli kullanmanızı tavsiye etmiyorum Çünkü uzun süreli kullanımlarda etkisi azalmaktadır.

Kullanımı: az bir miktar avuçlarınıza alıp köpürtüyorsunuz saç diplerinize az bir süre yaklaşık iki dakika hafif sertlikte masaj uyguluyorsunuz. 5 dakika şampuanı saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı duruyorsunuz.

Ne zaman Kullanılmalı

Sadece vücudumuzdaki cilt mantarının nüksetti ya da aşırı kepeklenme saç derinizde, karşınızda ve kulak arkasındaki deride pul pul dökülmeler olduğu zaman kullanmanız gerekmekte. Şampuan bittikten sonra da kullanımı kesmeniz gerekiyor.

Çünkü sürekli kullandığınızda konazol etkisini kaybediyor.

Kullanıcı Yorumlar

Olumsuz

kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gereken içindeki mantar öldürücü etkiye sahip maddelerin uzun kullanımda zararları olabileceği, saçlı deriyi inceltebilecek medikal şampuan. özellikle seboraik dermatit, egzama gibi saç sorunlarına iyi geldiği bilinse de benim saçıma hiç bir iyi etkisi olmadı.

https://www.suslusozluk.com/konazol?i=671967

kokusu ve rengi muhteşem olan şampuan. seboreik dermatitin hafiflemesi için kullanıyorum. sanırım sürekli kullanınca etki göstermiyormuş bir ara bilmediğimden sürekli kullandım fakat daha sonra kullanma sıklığını azalttım.

https://www.suslusozluk.com/konazol?i=683901

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

Latest posts by admin (see all)

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir