Tüm Saç Renkleri

Keçiboynuzu çayının faydaları ve Tarifi

Doğal yollarla yetişmekte olan keçiboynuzu Güney Akdeniz’de ve Kuzey Afrika ülkeleri olmakla birlikte, Ortadoğu’da yetiştirilmektedir. Keçiboynuzu ağacı 15 metreye kadar uzayan ağacın dona karşı son derece dayanıklı bit ağaç türüdür. Keçiboynuzu ağaçlarının meyve üretimi yaklaşık olarak 15 yıldan sonra başlayacaktır. Meyvelerinin uzunluğu 30 santime kadar uzayabilmektedir.

Keçiboynuzun meyvesi içerisinde antioksidan bulunmasından dolayı, yaşlanmanın yavaşladığı bilinmektedir. Keçiboynuzunun tozu sayesinde, kanser hücrelerinin yayılmasını önlediği de bilinmektedir. Tokluk hissi sağlayan bu meyve, şekerin kana karışmasını engellediği bilinmektedir. Kolesterol seviyesini düşürdüğü de bilinmektedir

Meyveleri 4000 yıldır tüketilmekte ve çeşitli hastalıklarda kullanılmaktadır.

Keçiboynuzu çayının faydaları:

  1. Prostat tedavisinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.
  2. İshali geçirdiği bilinmektedir
  3. Sindirim sistemi ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız bu sorunlarınızı en aza indirgeyecektir.
  4. Kemikleri güçlendirici etkisi bulunmaktadır.
  5. Kilo kaybını önlediği bilinmektedir.
  6. Öksürüğe son derece iyi gelecektir.

Keçiboynuzu çayı nasıl hazırlanır?

Keçiboynuzu çayını hazırlamak için farklı yöntemler bulunmaktadır. En popüler ve en kolay yolu ise; 4 ya da 5 tane kurutulmuş olan keçiboynuzu, yaklaşık olarak 1 litre kaynar suyun içerisine atılarak bir saat kadar bekletilir. Süzüldükten sonra dilerseniz sıcak ve ya soğuk olarak tüketebilirsiniz.

 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et