Tüm Saç Renkleri

Anne Sütü Nasıl Artar?

anne-sutuAnneler bebekleri için herşeyin en iyisini isterler. Sütlerinin az olması yada hiç olmaması anneler için endişe vericidir. Anne sütü problemi yaşayan kadınları için sütlerini artırabilecekleri bir kaç öneri vermek istiyorum. Umarım faydası olur herkese..

Sağlıklı bir vücut için günlük 2 litreye yakın su içmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu emziren anneler için 3.5 litre civarına çıkıyor. Emziren annelerin daha fazla su içmeleri gerekiyor. Süt miktarının artmasında oldukça etkili bir yol. Eğer bir noktadan sonra su içemiyorsanız onun yerine çorba, şekersiz bitki çayları da tüketebilirsiniz.

Doğumdan sonra kadınlar genellikle hemen diyete başlıyorlar. Bu çok yanlış bir tutum. Emzirme döneminde en az 6 ay diyet yapmamalısınız. Abartmadan yeterli miktarda beslenmelisiniz. Karbonhidratların az alınması süt miktarını olumsuz etkileyecektir.

Sütünüzü artırmak için bilinen en yaygın doğal yöntemlerden biride “Rezene” dir. Rezene çayı süt miktarını artırmada çok önemli rol oynar. Fakat miktarını fazla abartmadan tüketmellisiniz. Aşırı rezene çayı içmek tam ters etki yapacak ve sütünüzü azaltacaktır. Ayrıca fesleğen sebzeside süt miktarını artırır. Salatalarınızda yemeklerinizde bolca kullanabilirsiniz.

Süt proteinden oluşmaktadır. O yüzden emziren annelerin günlük düzenli olarak protein almaları gerekiyor. Her kahvaltıda yumurta, peynir ihmal etmeyin. Yemeklerinizde yoğurt, balık gibi protein açısından zengin besinleri tüketmeye çalışın.

 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et