Tüm Saç Renkleri

İmom Kullanıyorum / Hamileler için Folik Asit ve Balık Yağı Takviyesi

Arkadaşlar bebek planladığımız zamandan yaklaşık 2 ay öncesinden folik asit kullanmaya başlamıştım. Hamile kaldığımı öğrendikten sonra ise ( Bebeğim şu anda 4-5 haftalık ) Balık yağı almak için Eczaneye gittim. Eczacı hamile olup olmadığımı sordu ve hamileler için özel üretilmiş İmom Adlı Omega 3 tavsiyesini verdi.

Arkadaşlar Hamilelik biz kadınlar için beslenmemize en dikkat etmemiz gereken dönem. Hiç bir takviye olmadan gerekli gıdaları tüketerek de hamilelik sürecini geçirebiliriz. Bunların listesini de şimdi size vereceğim.

İmom‘da hem 400 mg ( Günlük almamız gereken miktar ) Folik asit hem de Omega 3 ( balık yağı ) Hem de zararlı olabilecek A ve E vitaminlerinden arındırılmış şekilde bulunmaktadır.

İmom’un reçetesi ( Kullanım önerileri’ni ) buradan okuyabilirsiniz.

i̇mom kullanıyorum / hamileler için folik asit ve balık yağı takviyesi 1

Diyor ki; İMom omega’da bulunan balık yağı iç organları uzaklaştırılmış balıkların işlenmesiyle elde edilir. Böylece balık iç organlarında bulunan zararlı veya / yararsız maddelerin balık yağına geçmesi önlenir.

Folat ( Folik Asit için Gerekli Besinler )

Mercimek (En çok mercimekte bulunur )
Demir, lif ve yavaş yanan karbonhidrat gibi pek çok yararlı madde de vardır

Koyu yeşil yapraklar vitamin açısından çok zengindir. Ve folat’da içerir
Taze ıspanak, karalahana, Roka bunlardan bazılar. Ancak çok iyi yıkayıp salata şeklinde yemeniz daha yararlı olur.

Turunçgiller

Bir adet portakal‘da 55 mg folat içerir. Mandalina ve turunç’tada aynı oranlarda folik asit bulunur.

Kuşkonmaz, Kuru fasulye, Tahıllı ekmek, Brokoli, Ay Çekirdeği, Tahıllı ekmek, Gevrek, Bunlarda da yüksek miktarda folik asit vardır.

i̇mom kullanıyorum / hamileler için folik asit ve balık yağı takviyesi 2

Avakado

Avakado’dan ayrı bir şekilde bahsetmek istiyorum. Avakado’da hem omega3 yağ asidi vardır hem de Bir dilim avokadonun içinde 90 mcg folik asit  vardır.

Omega 3 İçin gerekli Besinler

Balık ( Ancak küçük deniz balıkları, sardalya hamsi gibi.) Dip balığı kesinlikle yememelisiniz çünkü denizdeki ağır metalleri bünyesinde topluyor.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et