Tüm Saç Renkleri

Güney Kore’nin En İyi Aşk Filmleri

En İyi Kore Aşk Dizileri

Güney Kore filmleri ve dizileri son zamanlarda ülkemizde ve dünyada adından sıkça söz ettiriyor. Kore filmlerine artan ilginin en önemli sebeplerinden birisi klişelerden uzak senaryoları, etkileyici sahne tasarımları ve romantik film konusunda oldukça başarılı olmaları. Koreli oyuncularında başarılı performansları kore filmlerinin artan popülerliğinin bir diğer sebebi. İşte sizin için son dönem Kore sinemasına ait izlemeniz gereken en romantik, en aşk dolu Güney Kore Filmleri

Güney Kore filmleri:

Boş Ev (Bin-jip, 2004)
Yetenekli yönetmen Kim Ki-duk’un yazıp yönettiği filmde Tae-suk, motorsikletiyle yollara düşüp, boş apartman dairelerinde kendine başka hayatlar yaratan yalnız bir adamdır. Girdiği evlerden birinde evde yalnız olmadığını fark eder ve ikili arasında beklenmedik bir çekim başlar.

güney kore'nin en i̇yi aşk filmleri 1

Failan (2001)
Anne ve babasını kaybeden Failan (Cecilia Cheung) ailesinin ölümü üzerine teyzesinin yanına Kore’ye gelir. Ülkede kalma izni almak için Kang-jae isimli içler acısı hayatı olan bir adamla evlenen Failan aşka dönüşen bu ilişki aynı zamanda büyük bir melankoliyi de üzerinde taşımaktadır.

güney kore'nin en i̇yi aşk filmleri 2

Late Autumn / Man-choo (2010)
Anna Chen, kasıtsız olarak eşini öldürmekten dolayı Washington’da hapiste 7 yıl tutulur.Anna Chen’in hayatını değiştiren kişi ise jigololukla geçimini sağlayan Hoon isimli adam olacaktır.

güney kore'nin en i̇yi aşk filmleri 3

A Millionaire’s First Love(2006)
Zengin oğlan ve fakir bir kızın klasik aşk hikayesi… Nefretle başlayıp , aşka dönüşen bu hikayenin her aşaması filmde izleyiciye çarpıcı şekilde gösteriliyor.

güney kore'nin en i̇yi aşk filmleri 4

Christmas in August(1998)
Otuzlu yaşlarında düştüğü amansız hastalığa rağmen günlük yasamına devam edip, her zaman güler yüzlü olmaya çalısan bir fotoğrafçı olan Jung-Won yeni tanıştığı Jung-won’dan çok etkilenir.

güney kore'nin en i̇yi aşk filmleri 5

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et