Tüm Saç Renkleri

Kollardaki Kılları Jiletle almak : En iyi çözüm mü?

Daha küçük bir kızken özellikle kollardaki kılların nasıl alınması gerektiğine ilişkin sağdan soldan pek çok yorum duyarız. Kollardaki kılı jiletle aldığı için kolundaki kılların orman gibi çıktığını, sertleştiğini, tıpkı sakal gibi çoğaldığını söyleyenlerden tutun da sakın kollarındaki kılları alma yoksa baş edemezsin diyenlere kadar.

Vücut kıllarını gidermek için genellikle kullanılan tüm yöntemleri denedim:

Kol Kılları için konuşmak gerekirse;

kollardaki kılları jiletle almak : en iyi çözüm mü? 1

Ağda: Kolunuzdaki kıllar gürse ve sertse daha çok acıyor, benim acı eşiğim düşük olduğu için ben Ağda ile alamıyorum.

Epilasyon Cihazları: Jilet kadar etkili değil, sürekli almak gerekiyor ve çoğu kılı alamıyor. Ben tavsiye etmiyorum.

Jilet: Eğer 2-3 banyo’da bir almak için üşenmiyorsanız ve kollarınızdaki kıllar sert ve gür değilse bende en iyisi.

Lazer Epilasyon: Tüm vücudunuza yapıyorsanız en ideali. Ama çok para ayrıca bir sene paket aldınız ve gittiniz. Tamamen çıkması engellenemiyor sadece zayıflıyor.

Hangi Jileti Kullanmalı?

Kaliteli olmasına dikkat etmekte ve tercihen üç bıçaklı jilet kullanmanızı öneriyorum. Bu noktada Gillette Fusion ( Bildiğimiz erkeklerin kullandığı ) En iyisi olduğunu söyleyebilirim.

kollardaki kılları jiletle almak : en iyi çözüm mü? 2

Önemli: Nasıl Kullanılmalı

Ben ilk kollarımı aldığım zaman bu yönteme başvurmuştum. daha 15 yaşında falandım sanırım. bıkmıştım simsiyah erkek gibi kollarımdan. kuru kuru almıştım o cahillikle. kötü bir tecrübeydi. çıkış aşaması çok kaşıntılı olmuştu. yıllar sonra tekrar kullanmaya başladığımda anladım ki jilet için önemli hususlar var. alırken kullanılan düzgün bir jilet kesikleri azaltıyor pürüzsüzlük hissini artırıyor. epilasyon sonrası yapılacak olan nemlendirme sert çıkışı ve o batma hissini önlüyor. kuru ciltler için yoğun nemlendirme kremleri, vücut losyonları bu işlem için ideal. 3 bıçaklı bir jilet, iyi bir nemlendirme işlemi ile pürüzsüzlük hissi daha uzun sürüyor, kıllar daha geç sürede çıkıyor. pratikte tüyleri ağdaya nazaran daha sert ve siyah çıkanlar yok mudur ? elbette vardır. daha acısız daha hızlı bir işlem. seveni kadar sevmeyeni de çok. artı olarak belirtmek isterim ki, ağda veya epilatör izleri ertesi güne anca geçen kadınlar için ideal. anında hazırlan çık methodu.

https://www.suslusozluk.com/kolları-jiletle-almak?i=1029871

Diğer Kullanan Kızlar ve Yorumları

Sosyal paylaşım platformlarında ve süslüsözlükte bu konuda yapılan yorumlara da bakalım.

Bu eylemin kişiden kişiye çok farklı sonuçlar doğurduğunu artık anlayalım lütfen. Ben yaklaşık 4 senedir kollarımı jiletle alıyorum ve en sorun yaşamadığım yer kollarım oldu. Daha sivri çıkıyorlar kabul ediyorum ama bu durumun beni rahatsız etmesi için 1 hafta hiç almamam lazım. Zaten iki günde bir duş alırken sadece 3 dakika süren (abartmıyorum) bir şeyi yapmak hiç zor gelmiyor.

Olumlu

Kol kıllarımı kesinlikle ağdayla alamadığım için 2-3 senedir her banyoda jiletle alıyorum. kalınlaşma gibi bir problemle hiç karşılaşmadım. bazen bilerek 2-3 hafta almıyorum, bölge bölge artık kıl çıkmadığını bile gördüm. bir dönem makinayla almayı denemiştim fakat çıkma süresi jiletle aynı olunca bıraktım.

https://www.suslusozluk.com/kolları-jiletle-almak?i=1040189

4 senedir düzenli olarak yaptığım işlem. vücudumun diğer bölgelerine göre kolumdaki tüylerin formu hiç bozulmadı. aksine azaldılar gibi hissediyorum. hepsi aynı anda aynı uzunlukta büyümediği için tek tük çıkmış gibi duruyor uzadıklarında. Ortalama ayda bir alıyorum. onda da tam anlamıyla çıkmış olmuyor. jilet korkutucu görünüyor evet ama kol için en ideali bence jilet. bünyeye göre değişiyor mu bilemem ama eski ev arkadaşım da alırdı onda da aynen böyleydi durum. merak edenler için buğday tenliyim, tüylerim koyu renk. kalınlaşmaya müsait tüy yapım olmasına rağmen bir sorun yaşamadım.

https://www.suslusozluk.com/kolları-jiletle-almak?i=802034

Olumsuz

Ağdayla almaya üşendiğim için bir kerelik denediğim olay. İnce ve seyrek olan tüylerim adeta mevzuya gider gibi toplaşıp gelmişti. ağda candır

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et