Tüm Saç Renkleri

Kızıl Saç Rengi Boyaları ve Kızıl Saç Tonları

Tüm dünyada doğal kızıl saç tonları olan kadınların oranının %2 olduğunu biliyor muydunuz? Bu nadir de olsa Kızıl saç rengi boyaları ile harika saç rengi tonları yakalamak mümkündür. Tabii mükemmel kızıl tonları elde etmek ve bu saç renklerinin de size yakışması için en önemli unsuz ten rengi – cilt alt tonunuz ile saç renginizin arasında uyumu yakalamak olduğunu ilk başta belirtelim.

İpucu: işe öncelikle ten renginizi ve cilt alt tonunuz ve cilt alt tonunuza göre saç rengi seçimini öğrenerek başlamak isterseniz ilgili konularımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu konuda;

  • Türkiye’de satın alabileceğiniz tüm kızıl saç boyalarının numaralarını
  • Kullanılan ve elde edilen Tüm Kızıl Saç renkleri Tonlarını
  • Kızıl saçların size yakışması için hangi kızıl tonları kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
kızıl saç boyaları
Kızıl saç boyaları

Kızıl Saç Rengi Boyaları Kimlere Yakışır?

Kızıl saç en çok ten rengi açık tonlarda ve yine pembe tonlarına kaçanlara yakışır. Cilt alt tonu Soğuk olan kadınlar için idealdir.

Yaş olarak 30 yaş ve 50 yaş arasında olan genellikle orta üst yaş arasında olanlara daha fazla yakışır. Zira kızıl saç ( Bakır tonlar değil ) Yaşınızı göstermenize olanak sağlar.

Kızıl Saç Rengi Boyaları

Kızıl saç tonlarında en başarılı boyalar;

Loreal Casting Excellance ( ev kullanıcıları için )

  • Loreal 550 Böğürtlen Kızılı
  • Kızıl Kahve 5,62
  • Yoğun Kızıl No. 6,66

İgora royal Saç Renkleri Kataloğu ( Profesonel – Kuaförler için )

  • 8.7 Kızıl Bakır
  • 5.889 Açık kahve yoğun kızıl

Bu arada Türk markası olmasına rağmen son derece başarılı bulduğum Neva Color saç boyaların’da da güzel bir kaç kızıl saç boyası var.

  • 5.66 Şarap kızılı
  • 6.66 Kor ateş kızılı
kızıl saç rengi boyaları ve kızıl saç tonları 3

Kızıl Saç Rengi Tonları

Yoğun Kızıl: 6.66

Yoğun kızıl saç tonları, sanılanın aksine buğday ve esmer tenlilere değil soğuk cilt altona sahip beyaz tenlilere daha çok yakışır. Yaş olarak 40 yaş üstü kadınlar daha çok kullanmaktadır.

kızıl saç rengi boyaları ve kızıl saç tonları 4

Kızıl Kahve: 6.70 Kahve 

Genellikle her saç boya kataloğunda bulunur açık kahve tonları ile  kırmızı rengin Kızıl Kahve rengi tonlarına dönüşmesi ile oluşur. Ve bu renk içerindeki sıcaklığı notr tonlara yakın olduğu için buğday ve esmer tenlilere ve sıcak alt tonları olan cilt alt tonlarına da yakışacaktır.

kızıl saç rengi boyaları ve kızıl saç tonları 5

Bakır-Tarçın Kızılı:7.77

Dünya’da kadınların kızıl tonlarda en çok tercih ettiği kızıl saç rengi tonlarındandır. Bakır tarçın kızıl saç renkleri genellikle beyaz ten rengine ve soğuk cilt alt tonu olan kadınlara yakışır. Çünkü bu saç rengi tonu son derece sıcak bir saç boyasından oluşur. 20 ile 30 yaş arasındaki genç kadınlara daha çok yakışmaktadır.

kızıl saç rengi boyaları ve kızıl saç tonları 6

Koyu Kızıl:6.60

Kırmızının en koyu tonları genellikle emo – punk tarzında 16-22 yaş genç kızlar ile genç kadınlar tarafından kullanılır. Boğucu bir sıcak renk olduğu için genellikle soluk tenli olan ve yine soluk makyaj tonlarını seven kadınlar daha çok kullanır.

kızıl saç rengi boyaları ve kızıl saç tonları 7

Böğürtlen Kızılı:6.88

Loreal markasında ve İgora royal‘de güzel saç boayaları var. Özellikel soğuk – sıcak kızıl saç rengi arayanlar için idealdir buğday tenliler, esmerler ve yine sıcak alt tonu olup da illa kızıl saç rengi kullanmak isteyenler seçebilir.

kızıl saç rengi boyaları ve kızıl saç tonları 8
Kayısı Kızıl Saç Rengi

Kayısı Kızılı:7.43

Çok açık bir kızıl arıyorsanız kayısının renginden ilham alınmış bu tonu kullanabilirsiniz. Çilli bir yüze sahipseniz kesinlikle deneyin çünkü kayısı üzerindeki noktalar gibi yüzünüze uyum sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz kızıl tonlarına uygun saç görsellerini sizler için bir araya getirdik inceleyebilirsiniz!!

kızıl saç rengi boyaları ve kızıl saç tonları 9

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

9 yorum

benim tenim esmer ve kızılı sac rengını kulanmak ıstıyorum nasıl bır renk tonu uygun olabilir (benim ıstedıgım renk kolestonun kor ates kızılı ılen ask alevi karısımı) 🙂 🙂

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et