Tüm Saç Renkleri

Biogaia Damla Kullanıcı Yorumları ve Etkileri

Özellikle kolik bebekler’de yaşanan gaz problemi son derece önemli bir rahatsızlıktır. Biogaia damla tüm dünyada gaz sorunlarını gidermek için kullanılan en etkili tedavi edici ilaçlardan birisidir.

Gaz problemi bebeğinizin bağırsağında yeterli miktarda yararlı bakterinin bulunmaması ve dolayısı ile sindirim ve ardından gelen gaz ve hazımsızlık sorunları bebeğinizin sürekli ağlamasına neden olabilir. Bu sorun için Bebek doktorunuza danıştıktan sonra bağırsak düzenleyicisi olarak çocuklarda ve yetişkinlerde de kullanılan Biogaia Damla oldukça etkili olacaktır.

Biogaia Damla, yenidoğanlarda ve bebeklerde gaz probleminin ortadan kalkmasını sağlayarak gaz sancılarını önlemekte kullanılan bir Probiyotiktir. Hafif sarı renge sahip Biogaia Damla, tatsız ve kokusuzdur. Bebekler ve yenidoğan haricinde çocuklar ve yetişkinler üzerinde de kullanılabilmektedir.

SGK Karşılamamaktadır, Sgk’nın karşılamış olduğu metsil damla ise işe yaramaz ve dişlere zarar verdiği bildirilmektedir. Kaynak. 2019 Ağustos Fiyatı: 72.20 tl’dir.

Nasıl Kullanılır? Günde 1 defa 5 damla ağızdan alınmaktadır.

Biogaia Damla Etken Madddesi Nedir?

Biogaia damlanın her 5 damlası içerisinde 100 milyonun üstünde aktif liyoflize lactobacillus kültürü bulunmaktadır. Bu kültür sayesinde bağırsak floranız düzenlenmektedir. Ayrıca içerisinde ayçiçeği yağı ve silikon dioksi bulunmaktadır.

biogaia damla kullanıcı yorumları ve etkileri 1

Biogaia Damla Etkileri Nelerdir?

Sindirim sistemini düzenleyen bu damla özellikle yenidoğan ve bebeklerin gaz sancılarını dindirmek amacıyla kullanılsada genel olarak sindirim sistemini düzenleyici etkisi bulunmaktadır.

  • İshal
  • Kabızlık
  • Karın ağrısı
  • Bağırsak sancısı
  • Kolik gibi rahatsızlıklar için de kullanılabilir.

Biogaia Damla Muadili Nedir?

Biogaia için benzer ilaçlar bulunsa da tam olarak muadili bulunmamaktadır.

Biogaia Damla Yan Etkileri

İlaç, insan bağırsağının normal florasının bir parçası olduğundan dolayı herhangi bir istenmeyen etki beklenmemektedir. Fakat yine içeriğinde bulunan bazı maddelere hassas kişilerde alerjik yan etkiler ortaya çıkabilir.

Kullanıcı Yorumları

Bir eczacının önerdiği ilaç, çocuk için olduğunu sanarak tavsiye etmişti ama, kendim için lazım diyince, yine de bir deneyin dedi. yeni çıkmış, hatta gaz sancısıyla ilgili son çıkan ilaç buymuş.
stresten kaynaklı gaz sancım yüzünden denemediğim ilaç kalmamıştı. şimdi bu ilacı yanımdan hiç ayırmıyorum. çok işe yarıyor. bir bebek değilim ama bu ilaç sayesinde bebekler gibi uyuyorum.

Bağırsak florasını düzenlemeye yarayan sıvı probiyotiktir. 
tam bir gaz ilacı sayılmaz. zaten bebekler de yalnızca gazdan ağlamaz. biogaia ya da başka bir ilaca umut bağlamayın. ancak özellikle sezaryen ile doğan bebekler doğum yolundan almaları gereken probiyotikten yoksun kaldığından doktorlar kullanılmasını öneriyor.

https://eksisozluk.com/entry/47607403

Emziren anneler alınca sütlerinde doğal olarak bulunan l. reuteri miktarı artıyormuş. bebeğinize verirken bir yandan kendiniz de almayı düşünebilirsiniz. reklam gibi oldu ama, gerçekten bağırsak florası düzeltmekte çok etkisini gördüğüm bir bakteri.

https://eksisozluk.com/entry/63392444

Benim bebegimde gaz problemini çok büyük seviyede halletti. ancak her bebekte ise yaramayabilir. biz bir yan etki görmedik.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et