Tüm Saç Renkleri

Fenistil Jel Nedir? Ne İçin Kullanılır

Fenistil Jel böcek ısırması,  alerjik reaksiyonlar ve çeşitli deri hastalıklarına bağlı görülen kaşıntı, tahriş ve rahatsızlığın giderilmesinde etkili topikal antihistaminik  grubu ilaçtır. İlaç cilde uygulandıktan dakikalar sonra etkisini önemli ölçüde göstermektedir. İlacı eczanelerden temin edebilirsiniz.

fenistil jel nedir? ne i̇çin kullanılır

Fenistil Etken Maddesi

Fenistil etken maddesi her bir gramında 1 miligram dimetinden maleat’dır. Dimetinden maleat ciltte alerjik reaksiyonlar gibi çeşitli durumlara bağlı ortaya çıkan kaşıntı ve tahrişin giderilmesini sağlayan bir etken maddedir.

Fenistil Jel Ne İçin Kullanılır? 

Fenistil jel kullanım alanları ve reçete edildiği başlıca durumlar şu şekilde sıralanabilir:

•    Böcek ısırmaları

•    Ciltte döküntü (ürtiker)

•    İltihabi olmayan cilt hastalıklarına (dermatoz) bağlı ortaya çıkan kaşıntılar

•    Güneş yanıkları

•    Deride oluşan yüzeysel hafif yanıklar

Fenistil Kullanım Şekli

Doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece fenistil jeli rahatsızlık hissedilen bölgenin hijyenini sağladıktan sonra aynı bölgeye günde 2-4 defa uygulayınız. İlaç içerdiği propilen glikol nedeniyle ciltte tahriş ve iritasyona yol açabileceğinden uygun dozda ve dikkatli kullanınız.

Fenistil gebelik kategorisi “B”dir. Hamilelerde kullanılabilir.

Muadil İlaçlar

Fenistil muadili ilaç Dermacutan Jel’dir.

Fenistil Yan Etkileri

Fenistil Jel yan etkileri arasında yaygın olarak raporlanan bir etkiye rastlanmamıştır. Seyrek olarak bildirilen yan etkiler ise; deri ve deri altı doku hastalıkları, ciltte hafif derecede kuruluk, uygulanan bölgede yanma hissi ve alerjik deri reaksiyonları şeklinde sıralanabilir. Bu yan etkiler ciddi seyirli yan etkilerdir, herhangi birini fark etmeniz durumunda doktorunuza ya da eczacınıza başvurunuz.

Fenistil Fiyat

Fenistil %0.1 Jel 2020 güncel satış fiyatı 19.32 TL’dir.

Kullanıcı Yorumu

Yazın gelmesiyle birlikte sinekler artti. Haliyle kuzucuklarimizi da isirmaya başladilar. Bir sabah Nur yanağinda kocaman bir izle uyandi. Korktum izi kalirsa diye ama bu jel sayesinde çabucak geçti.  Fenisitili iltihabi olmayan cilt hastalıklarına (dermatoz) bağlı kaşıntılar, döküntü (ürtiker), Böcek ısırmaları, güneş yanıkları ve yüzeysel hafif yanıklarinda da kullanabilirmişiz öyle yaziyor prospektüsünde, Parka, bahçeye , tatile giderken yaninizda bulundurun derim kaşintiya da iyi geliyor.
Alerjik bir bebeğiniz varsa doktorunuza danişmadan kullanmayin lütfen.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/BlYCpzFFgBR/

Diğer tüm krem ürünlerini ilgili kategorimizden takip edebilirsiniz.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et