Tüm Saç Renkleri

Ella Hap Nedir – Kullanıcı Yorumları

Ella tablet, kontraseptif çeşitlerindendir ve kolay kullanım açısından insanlar tarafından sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Daha çok cinsel ilişki yaşandıktan 72 saate kadar alınması gereken bu tabletin %100 gebeliği önleyici bir fonksiyonu yoktur. Fakat yine de istenmeyen bir gebeliğin oluşmasını önlemek adına kullanılan kontrasepsiyon yöntemlerinden biridir. 

Ella Etken Maddesi

1 adet Ella tablet 30 miligram ulipristal asetat içerir. Bu etken madde Ella’ya kontrasepsiyon özelliği kazandırır ve yumurtaların özelliğini kaybetmesine neden olur. Kadın vücudunda progesteronun etkinliğini düşürerek etki gösterdiği sanılmaktadır. Bu sayede olası bir döllenme engellenir. Fakat %100 oranda engellenir diyemeyiz. Bu risk tüm kontrasepsiyon yöntemlerinde vardır.

elle tablet
Elle Tablet

tablet içerisinde sadece bir adet 30 mg hap vardır.

Muadilleri

Ella tablet yerine lo/ovral, lo-femenal, microgynon ilaçları kullanılabilir.

Prospektüsünde verilen bilgiye göre istenmeyen gebelikleri önleme olasılığı %98. en büyük rakibi ertes 72’nin ise aynı oranı %84.

Kullanım Alanları

Cinsel ilişki esnasında partneriniz prezervatif kullanmamışsa ya da çeşitli aksaklıklar nedeniyle prezervatif etkisini gösteremediyse olası bir gebeliği önlemek adına herhangi bir doğum kontrol yöntemi kullanmamışsanız cinsel ilişkiden yaklaşık 72 saat sonra döllenmeyi engelleyecek olan Ella tableti kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI: Birçok kaynakta 5 güne kadar kullanabilir yazmakta fakat aslında Ella tablet 72 saat içerisinde kullanılması gerekir. Daha erken kullanılırsa daha etkin bir doğum kontrol yöntemi sağlanmış olur.

Yan Etkileri

Acil bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanılan Ella tablet, tekrarlayan uygulamalarda kullanımı uygun değildir.

Kadınların 1 aylık mensturasyon döngülerinde birden fazla bu tableti kullanmaları sakıncalıdır. Birden fazla kullanım gerektiren durumlarda farklı bir doğum kontrol yöntemi tercih etmeniz gerekir. 

Kullanımdan sonra astım ataklarını tetikleyebilir ya da vücutta alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Laktoz intoleransına sebep olmakla birlikte vücudunuzda halsizlik ve baş ağrısı hissediyorsanız doktorunuza başvurmanız gerekir.

Fiyatı

Ella tablet 2019 güncel fiyatı 96 TL’dir ve bu ilacı Eczanelerde reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Aldığımdan itibaren 6 hafta geçti, ara kanamalar oldu ancak hala regl olmadım. 2’ser hafta arayla 2 tane kan testi yaptırdım, 2 adet de idrar testi yaptım evde. ultrasonda keseyi görünce kalbim duruyordu. Sonuç olarak tüm testlerin sonucu negatif. bir daha bunu kullanmayı bırak, seks yapmayı bile düşünmüyorum.

https://eksisozluk.com/entry/95025165

Sadece kötü deneyimlere sahip olanların hakkında entry girdiğini düşündüğüm başlık. ne mide bulantım oldu, ne ara kanamam, ne adet düzensizliğim, ne ağrılı adetim, ne de başka bir şey.

Regl olduktan ve reglim kesildikten bir hafta sonra ikinci kere regl olmama neden olan haptır.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et