Tüm Saç Renkleri

En Popüler K-Pop Grupları

En İyi K-Pop Grupları

Güney Kore pop müziğinin kısaltılmışı olan K-pop, idol grup ise gençlerden oluşan Koreli grup anlamına gelir. Güney Kore denilince akla gelen K-POP grupları, dansları ve mükemmel uyumlarıyla bizleri alıp başka dünyalara götüren bir çok hayran kitlesine sahiptir. Ve Kore hayranları için en popüler K-POP gruplarını derledik.

Big Bang Grubu

en popüler k-pop grupları 1
2006′da kurulmuş olan Big Bang Grubu 5 üyeden oluşan bir erkek grubu ve pop rock tarzında yaptıkları müzikleri ile dünya çapında gittikçe büyüyen bir üne kavuşmuşlardır. Big Bang grubu Lies şarkısı ile Kore müzik listelerinde 7 hafta boyunca 1. olarak kalıp gruba 2007 Asian MNet Music Awards’da “En İyi Erkek Grubu” ve Lies ile “Yılın Şarkısı” ödülünü getirmiştir.

Super Junior Grubu

en popüler k-pop grupları 2
2009 yılında “Sorry Sorry” parçasıyla dünyada tanınan ve art arda 3 kez en çok satan k-pop grubu olma başarısını gösteren Super Junior Grubu 9 erkekten oluşan bir gruptur. Grubun fanlarına ELF (Ever Lasting Friends) denen Super Junior grubunun facebook hesabı altı milyondan fazla beğeni almış.

Girls’ Generation

en popüler k-pop grupları 3
2007 yılında SM Entertainment tarafından oluşturulan Taeyeon, Jessica, Sunny, Tiffany, Hyoyeon, Yuri, Sooyoung, Yoona ve Seohyun isimli 9 üyeli bir kız grubu olan Girls’ Generation grubunun Korece adı Sonyeo Sidae olarak da tanınıyor. 2007 çıkış şarkıları “Into The New World” ile büyük ilgi toplayıp, birincilikler kazanan Girls’ Generation grubu üyeleri şarkıları ve güzelliği ile Kore’de dillerden düşmeyen bir grup olmayı başardı.

EXO Grubu

en popüler k-pop grupları 4


2012 yılında resmi olarak MAMA şarkısı ile çıkış yapan EXO grubu Koreli ve Çinli 12 üyeden oluşuyor. Hem Korece hem de Çince şarkılar söyleyerek iki ülkede de müzik listelerinde ilk sırada yer alan EXO Grubu üyeleri, Billboard Dünya Müzikleri listesinde gösterdikleri başarı ile uluslararası popülerliklerini de kanıtlıyor.

Wonder Girls

en popüler k-pop grupları 5
2007 yılında MTV aracılığı ile tanıtılan 5 üyeli kız grubu olan Wonder Girls grubu, Nobody şarkısı ile 2009 yılında Billboard En iyi 100 Single listesine girmeyi başararak tüm dünyaya isimlerini duyurdular.

T-ARA

en popüler k-pop grupları 6


2009 yılında kurulan T-ara grubu yıllar içinde bazı üyelerin ayrılması ve yeni üyelerin katılması ile yıllarca değişikliğe uğradı. 2011 senesinde ‘Roly Poly’ ve ‘ Bo Peep Bo Peep’ şarkıları ile Kore’de ve Japonya’da çok sayıda ödül kazanan T-ara grubu çok sevilen bir K-Pop grubudur.

BTS Grubu

en popüler k-pop grupları 7
Güney Kore’de 2013 yılında çıkış yapan BTS, Kore’nin en ünlü erkek pop gruplarından birisi ve 7 üyesi var. Grubun adının açılımı İngilizce olarak Bangtan Boys ve BTS grubu bugüne kadar yaptıkları şarkılarla Amerika’nın yasal albüm listesi Billboard müzik listeleri başta olmak üzere bir çok ülkede birinci sıraya yerleşip neredeyse K-Pop denilince akla ilk gelen isim oldu.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et