Tüm Saç Renkleri

Epsom Tuzu Nedir? Faydaları Nelerdir

   Epsom tuzu diğer ismi ile magnezyum sülfat, magnezyum, kükürt ve oksijenin kimyasal olarak birleşiminden meydana gelen bir maddedir.

epsom tuzu

Faydaları Nelerdir?

  • Astım, öksürük gibi solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • İshal tedavisinde kullanıldığı zaman kısa sürede etki gösterir.
  • Cildiniz için kullandığınız yüz temizleyicilerinin içerisine bir miktar koyarak kullandığınızda ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Antibakteriyel etkisinden dolayı her ne kadar temizlikte kullanılsa da aynı şekilde vücutta da etki yapar ve içilerek kullanıldığı zaman bağışıklığı güçlendirir.
  • Saç bakımında kullandığınız zaman, saç derisinin yapısını düzenleyerek sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Banyo suyuna katarak kullandığınız zaman, eklem ağrıları, romatizma, kramp gibi rahatsızlıklarınızın giderilmesine yardımcı olur ve vücudunuzu canlandırır.
  • Ev temizliğinde kullandığınız zaman inatçı lekelerden kolayca kurtulmanızı sağlar.

Nasıl Kullanılır?

   Epsom tuzu birçok alanda kullanılabileceği için kullanım şekilleri birbirinden farklı olsa da mantığı aynıdır. Eğer epsom tuzunu ağız yoluyla kullanmak istiyorsanız, bir su bardağı sıcak su içine 1 çay kaşığı ekleyerek içerisinde tamamen eridikten sonra içerek kullanabilirsiniz. Banyoda kullanacaksanız banyo suyunuzun içerisine ekleyerek, temizlikte temizlik yapacağınız suyun içerisine ekleyerek, yüz temizliğinde yüz temizleme jellerinizin içerine ekleyerek kolayca kullanabilirsiniz. Kısaca kullanmak istediğiniz alana bağlı epsom tuzunun çözünmesini sağlayarak basit bir şekilde kullanabilirsiniz.

Nerede Satılır?

   Epsom tuzunu birçok internet sitesinde, eczanelerde, aktarlarda, bazı marketlerde kolaylıkla bulup satın alabilirsiniz. İngiliz tuzu ya da acı tuz olarak da bilindiği için bu isimlerle de arayabilir ve temin edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et