Tüm Saç Renkleri

Bengay Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

Bengay Pomad çeşitli kas ve iskelet hastalıklarına bağlı gelişen ağrı, iltihap gibi durumlarda uygulanan bölgedeki sinirlerin ve kasların gevşemesini sağlayarak ağrı kesici ve iltihap giderici olarak etki gösteren pomad formundaki ilaçtır. 

Bengay Pomad Etken Maddesi Nedir?

%15 metil salisilat ve %10 mentol etken maddelerini içermektedir. Metil salisilat ağrı hissedilen bölgede damarların genişlemesini sağlayarak ağrı kesici (analjezik) ve iltihap giderici (antienflamatuar) etki gösteren bir etken maddedir.

bengay pomad

Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Bengay Pomad’ın hekimler tarafından reçete edildiği başlıca durumlar:

İltihap, ağrı ve kas gerginliği şeklinde kendini gösteren kas ve iskelet sistemi hastalıkları

Ezilme, burkulma gibi yumuşak doku travmaları

Çeşitli romatizmal hastalıklar (Kireçlenme, eklem iltihabı, eklem çevresindeki dokuların iltihabı, eklem bölgelerindeki ağrılı şişlikler, tendon iltihabı, tendon kılıfı iltihabı… gibi)

bengay pomad nedir? ne i̇şe yarar? 1

Nasıl Kullanılır?

Rahatsızlık hissedilen bölge iyice temizlendikten sonra ince bir tabaka halinde sürülüp yavaşça ovarak tamamı emilene kadar uygulanır. Bu işlemi ağrı hissedilen bölgeye günde 2-3 defa uygulayınız.

Bengay Pomad Muadilleri

Muadili ilaçlar Antidot, Kamfolin ve Rumasin şeklinde sıralanabilir.

Bengay Pomad Yan Etkileri

Bengay merhem kullanımına bağlı yaygın olarak görülenyan etkiler uygulama bölgesinde yanma, içi su toplayan kabarcık oluşumu, kızarıklık, kaşıntı, döküntü, uyuşma gibi reaksiyonlar şeklinde sayılabilir ve bunlar Bengay’in hafif seyirli yan etkileridir. İlacın çok seyrek gözlemlenen yan etkileri ise bulantı, kusma, karın ağrısı, uyku hali, baş dönmesi, sersemlik, anjioödem, aşırı hassasiyete bağlı nefes darlığı, solunumda yavaşlama(bradipne), koma gibi sinir sistemi depresyonu semptomları ve aşırı duyarlılık reaksiyonları (El, ayak, bilek, yüz ve dudaklarda şişme veya boğazın nefes almayı engelleyecek şekilde şişmesi) şeklinde raporlanmıştır. Bunlar ilacın ciddi seyreden yan etkileridir ve acil müdahale gerektirir. Herhangi birini fark etmeniz durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bengay Pomad Fiyat

50 gram 2020 güncel satış fiyatı 12.84 TL’dir.

8 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

2 yorum

Arkadaşlarım önermişti kullanmam için ancak hala şüphelerim vardı. Doktorumdan da tavsiye alarak başlamaya karar verdim. Doktora gitmeden önce sitenizdeki makalenizi okumam oldukça faydalı oldu. İçeriğinizi paylaştığı için bakimlikadin.net e teşekkürlerimi sunarım 🙂

Cevapla

Bengayi sağlık ocağı yazmusti icerigini merak ettim makaleniz oldukça insanlarin kafalarındaki soru işaretini cevaplandiriyir. Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için .

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et