Tüm Saç Renkleri

İsveç Şurubu Nedir? İnanılmaz 15 Faydası

Doğal bitkilerle evde kendinizin de yapabileceği İsveç Şurubu, 15 madde ile sıraladığımız faydalarının yanında bağışıklık sistemini güçlendirici rolü ile de bilinmektedir. Bu içerikte, nasıl hazırlanacağından, içeriğinde bulunan otlara kadar evde yapılışını anlatmaya çalıştım. Ayrıca ne zaman nerelerde kullanacağınızın da ayrıntılı bir açıklamasını yapmaya çalıştım.

Hastalıklardan sakınmak ve bağışıklığını güçlendirmek isteyen birçok insan çeşitli arayışlara giriyor. Son zamanlarda ise kullanımı daha yaygın hale gelen İsveç şurubu popüler olmaya başladı.

i̇sveç şurubu
@yasamkocuayse.kSindirim ve karaciğeri rahatlatmak için kullanmamız önerilmişti. Sonra cilde uygulandığında ve içildiğinde bağırsak parazitlerini yok ettiğini ve egzamaya iyi geldiğini okudum.  Kronik öksürüğü olan iş arkadaşım bir kaç haftada ebedi olarak öksürüğünden kurtuldu. Egzama bölgeme uyguladığım da çok kısa sürede deriyi tazeledi evet ama devamlı uygulamak istedi kökten çözüm olmadı. Cilde Tonik olarak uyguladığım da ışıl ışıl patlattı. Yemeklerden yarım saat önce aç aldığımda sindirimi çok etkili bir şekilde hızlandırdı ve rahatlattı.
.İçeriğinde alkol var çünkü bitkiler alkolde fermente edilerek özü alınıyor bilginize. Güncel ürünlerde alkolsüz olanları da mevcut.

   İsveç iksiri olarak da bilinen İsveç şurubu, 1700’lü yıllarda İsveçli hekimler tarafından oluşturulmuş ve hekimlerin ölümünden sonra notları arasında formülü bulunup, üretilerek ilk olarak eczanelerde ilaç gibi satılmaya başlanmıştır. 1980’li yıllarda artık eczanelerden kaldırılarak, eczane dışındaki yerlerde satışa sunulmuştur.

i̇sveç şurubu nedir? i̇nanılmaz 15 faydası 1
esraisikdemir İsveç şurubu içeriğindeki bitkiler: Aloe vera, mür ağacı, safran, sinameki, kafur, ravent kökü, kudret helvası, küçük çayır güzeli, tiryak, gümüş dikeni kökü ve melek otu kötüyerdir.
Hazırlanışı
Bitkilerin kuru hali, 2 litrelik bir şişede orjinal formülde olduğu gibi 1,5 litre konyak kullanarak veya alkolsüz hazırlamak isteyenler için 1,5 litre sirke kullanarak fermente edilebilmektedir. 14 gün boyunca bu şişe güneşe bırakılır ve her gün çalkalanır.
.
Kullanılmak istenen şikayete göre ağız yolundan su ile veya bitki çaylarına 1tk karıştırılarak tüketilebilmektedir. (sade şekilde veya sütle tüketilmemelidir.) Yaralarda ve lekelerde ise pamukla masaj şeklinde de uygulanabilmektedir.

İçeriğinde Neler Var?

Esas içeriği, sarısabır, aloe vera, mür ağacı, safran, cedvar, ravent, agarikon, gentiyan ve bir mantarın, klasik kökenli bir ilaç olan tiryak ile beraber, alkol ve şeker ile karıştırılması ile hazırlanır. Ayrıca alkolsüz formülü alkol yerine elma sirkesi eklenerek oluşturulabilir.

İsveç şurubunun faydaları nelerdir?

   Yüzyıllar boyunca mucizelerinden yararlanılarak günümüze kadar gelip, hala etkin bir şekilde kullanılan İsveç şurubunun birçok faydası bulunmaktadır. Bilinen faydalarının bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Karaciğer hastalıklarının önlenmesine ve tedavisine yardımcı olur.
 • Baş ağrısı gibi şikayetlerin hafifletilmesinde etkilidir.
 • Ağız ve diş sağlığında etkin rol oynar.
 • Depresyona karşı tedavi edici özelliği vardır.
 • Saç ve saçlı derinin sağlığı açısından önemli yararları vardır.
 • Sindirim sistemi hastalıklarının iyileşmesinde büyük yardımları bulunmaktadır. Özellikle kabızlığın giderilmesinde çok etkilidir.
 • Safra kesesi rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Nezle, grip, boğaz ağrısı, öksürük gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve oluşmuş olan hücrelerin yok olmasına yardımcı olur.
 • Eklem ve kemik ağrılarının giderilmesinde etkilidir.
 • Kulak iltihaplarının iyileşmesi için kullanılır.
 • Hemoroid tedavisinde etkilidir.
 • Mide ağrısı, kramp gibi durumlarda kullanılır.
 • Saç bakımında kullanılır.
 • Nasır, siğil, egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Sinir ve kas hastalıklarının tedavi edilmesine yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardım eder.

Önemli: Diğer faydalı ve yararlı ilaç, doğal besin ve takviyeler için ilgili kategorimize göz atabilirsiniz.

İsveç şurubu nasıl kullanılır?

   Kullanım amacına göre değişmekle beraber, cilt hastalıklarında pamuğa damlatılarak direkt olarak uygulanır. Diğer faydalarından yararlanılacağı zaman genellikle çaya, suya eklenerek kullanılabilir.

   Bazı insanlarda alerjik reaksiyon gösterebileceğinden dolayı dikkatli kullanılmalıdır. Önerilen miktarların üzerine çıkılmamalıdır. Birçok bitki ve bileşenden oluştuğu için, aşırı doz alımında beklenmeyen yan etkiler oluşabilir. Kullanacak kişiler evde kendileri hazırlamıyorsa, gerçeğe aykırı birçok ürün bulunduğundan dolayı, mutlaka organik sertifikalı ürünlerden almalıdırlar.

Dikkat: Alternatif tıpta birçok alanda önerilen isveç şurubu, hamileler, çocuklar, yaşlılar ve tansiyon problemi olanlar için önerilmemektedir. 

Kendi deneyimimden elde ettiğim sonuç nedir?

    Öncelikle İsveç şurubunu benim keşfetmem, sindirim sistemi rahatsızlığıma tedavi arayışımdan dolayı mümkün oldu. Geçmeyen gaz sancıları ve kabızlık şikayetimde sürekli kullanmak zorunda kaldığım ilaçların faydasından çok zararlarını gördüğüm için alternatif tıptan yararlanmak istedim. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda mucizevi İsveç şurubuyla tanıştım. Düzenli kullanımımdan birkaç ay sonra hem rahatsızlığımdan kurtuldum hem de daha dinç hissetmeye başladım. Bu şekilde İsveç şurubunu düzenli aralıklarla kullanmaya başladım. İnanıyorum ki, benim rahatsızlığım dışında oluşabilecek birçok hastalığa engel olacak ve daha konforlu bir yaşam sürmeme katkıda bulunacak.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

İsveç şurubunu daha önceden duymuştum ancak faydalarını ve neye iyi geldiğini bilmiyordum. Sonradan araştırmak ve faydalı bir şeyse kullanmak istedim. Bu yazıyı gördüm ve faydalarını gördüm. Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş teşekkür ediyorum yazan kişinin eline sağlık.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et