Tüm Saç Renkleri

Dicloflam Nedir? Kullanıcı Yorumları

Dicloflam iltihabi ve ağrılı hastalıkların tedavisinde reçete edilen NSAI (steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar) grubu ilaçtır. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkiye sahiptir. Eczanelerden reçetesiz olarak temin edilebilen ilaç özellikle ülser gibi rahatsızlığı olan hastalarda doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Dicloflam Etken Maddesi

Dicloflam her bir drajesinde 50 mg diklofenak potasyum etken maddesi içermektedir. Bu etken madde vücutta ağrı, ateş ve iltihap oluşumu sırasında görev alan kimyasalları baskılayarak etki gösterir.

dicloflam nedir kullanıcı yorumları
Dicloflam Nedir Kullanıcı Yorumları

Dicloflam Kullanım Alanları

Dicloflam iltihabi ve ağrılı kronik hastalıkların uzun süreli tedavisinde sıklıkla reçete edilmektedir. İlacın kullanıldığı başlıca durumlar şunlardır:

  • Osteoartrit (kireçlenme)
  • Romatoid artrit (iltihaplı eklem romatizması)
  • Ankilozan spondilit (sırt, boyun ve göğüs kafesi eklemlerinde sertleşme)
  • Gut hastalığına bağlı eklem iltihabı
  • Kas ağrıları
  • Ameliyat sonrası ağrı
  • Adet dönemi ağrısı

Kullanım Şekli: İlacı doktorunuzun belirttiği doza uygun olarak yemeklerden önce; kırmadan, çiğnemeden, bol su ile yutunuz. Günlük kullanım miktarı 2-3 tableti geçmemelidir.

Muadil İlaçlar

Cataflam, Clodifen, Clofast, Diclofix, Diclomec, Difenak, Dikles, Dikloron, Dolorex, Feoptidin, Kalidren, Miyadren, Rapidus, Rodinac, Voltaflam, Voltaren

Yan Etkileri

Dicloflam kullanımına bağlı olarak en sık karşılaşılan yan etkiler baş ağrısı, sersemlik, baş dönmesi, bulantı, kusma, ishal, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz ve deride döküntüdür. Bununla birlikte daha seyrek görülen, daha ciddi yan etkileri ise mide ağrısı, kanlı kusma, kanlı dışkılama, dışkı renginin siyaha yakın koyulaşması, vücutta ödem, yüzde ve boğazda şişkinlik, grip benzeri semptomlar, görme bozukluğu, bulanık görme, çift görme, kulak çınlaması, böbrek ve karaciğer sorunlarıdır. Bu gibi durumların ortaya çıkması durumunda doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Dicloflam 50 mg 20 draje ilacın 2019 güncel satış fiyatı 13.90 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Majezik, arveles, vermidon vs vs kullandım.. bir sürüsünü denedim… diş ağrısına en iyi gelen ağrı kesici budur..

https://eksisozluk.com/entry/92841705

regl kanamami aninda kesen ilac (agriyi degil, kanamayi!) etkisi kisiden kisiye degisiyordur muhakkak. ama ben bir daha kullanacagimi sanmıyorum.

earthsea

Şiddetli migren ağrısını yarım saat içinde azaltıp bir saat sonra bitiren kurtarıcı.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et