Tüm Saç Renkleri

Bebeklerde Gece Terlemesi

Bebeklerde gece terlemesi önemli bir sorunun göstergesi olabilir. Eğer sıklıkla karşılaşıyorsanız doktora danışmanızda fayda vardır. Bununla birlikte nedenleri ve neler yapılabileceğine ilişkin bilgileri bu konumuzda bulabilirsiniz.

Bebeklerin çoğu özellikle gece uykuda çok fazla terlemektedir. Bazı bebekler başını yastığa koyduğunda dakikalar içerisinde çok fazla terler. Ancak bu terlemelerin en büyük nedeni bebeğin annesini emzirmesi ve kalori harcamasından kaynaklanmaktadır.

Ancak çocuk doktorları bebeklerde ya da çocuklarda meydana gelen aşırı terleme sorununun sağlıklı bir durum olduğunu söylemektedir. Aşırı terleme problemi özellikle sıcaklarda bebekler için son derece normal bir durumdur.

bebeklerde gece terlemesi 1
Bebeklerde Gece Terlemesi Nedenleri @hamilevecocukluanne

Bebeklerde meydana gelen her terlemenin sağlıktan kaynaklandığını düşünmemeli ve altında yatabilecek daha ciddi bir problemde olabileceğini bilmelisiniz. Bebeğinizin yaşadığı terleme sorununu sadece mevsime ya da sıcaklara bağlamamalısınız ve altında yatabilecek ciddi sağlık sorunlarını da araştırmalısınız.

Bebeklerde Gece Terlemesi Nedenleri

Bebeğinizin yaşadığı terleme sorununun altında solunum yolu hastalıkları, alerji, geniz eti ya da burun tıkanıklığı veya kalp damar hastalıkları yatıyor olabilir. Bunun için terleme ile birlikte yaşadığı herhangi bir problem olup olmadığına dikkat etmeniz önerilmektedir.

Bebeğinizde terleme ile birlikte zorlu nefes alıp verme, geniz akıntısı gibi problemler var ise bu durum solunum yolu hastalığı ya da alerji gibi bir durumun nedeni olabilir.

Terleme nedenleri arasında geniz eti büyüklüğü ve burun tıkanıklığı da yer almaktadır. Bebeğiniz bu sorun ile karşı karşıya ise eforlu nefes alma ya da kalp ritim artışı yaşıyor olabilir. Fakat bebeğinizin kalp ritimindeki artış ya da ağız çevresinde bulunan morarma ya da ağlama sırasında tıkanma ya da soluk durması ile birlikte yaşadığı terleme sorunu kalp ve damar hastalığından kaynaklanıyor olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et