Tüm Saç Renkleri

Benzoil Peroksit İçeren Krem Jel ve Sabunlar

Benzoil Peroksit Tüm dünya’da sivilceler için kullanılan ve önerilen ( bir tür asittir ) Bu konuyu ben Dünyaca ünlü Türk Doktor Mehmet Öz’in bir programında söylediğinde fark etmiştim. Sivilce Nasıl patlatılır adlı konuda ayrıntılı bilgiye’de ulaşabilirsiniz. Benzoil Peroksit uzun zamandır piyasada bulunmadığını da belirtelim.

Losyonlar

Aknefug BP5 Losyon
Aknefug BP10 Losyon

benzoil peroksit i̇çeren krem jel ve sabunlar 1

Kremler

Aksil -2.5 Krem
Aksil -5 Krem
Aksil -5 Tinted Krem
Aksil -10 Mask Krem
Benzac AC Jel %5
Benzac C Jel %2.5

Kremlerde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de içerdiği oran. Benzoil Peroksit oranının %2.5 ‘dan fazla olması riskli bir kullanım olabilir. Ayrıca kremin yağ bazlı değil, su bazlı olması gerektiğini de hatırlatalım. Bu iki koşulu sağlayan krem ise yukarıda saydıklarım arasında Benzac AC Jel %2.5 var.

Önemli Not: Benzoil Peroksit, Doktor kontrolü olmadan bu kremleri kafanıza göre kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz.

UYARI: Benzoil Peroksit içeren kremleri doktor kontrolü olmadan kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz.

Duş Jelleri

benzoil peroksit i̇çeren krem jel ve sabunlar 2

SkinCeuticals Clarifying Exfoliating Cleanser

Salisilik asit ve benzoil peroksit İçermektedir. Cildinize peeling yapan bu jel, terden yağdan ve kirden tıkanan gözenekleri temizler ve sivilce oluşumunu engeller.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et