Tüm Saç Renkleri

Zencefil Saç Rengi ve Boyası

Zencefil saç rengi Kuaförlerin saç boyası karışımları ile elde ettiği aslında bakır karamel saç renginin farklı bir tonudur. Çilek sarısı saç rengi ile hemen hemen aynı renktir aslında. Aşağıdaki görselde toz zencefil’in fotoğrafı ile Zencefil saç rengi dedikleri tonu bir araya getirdim. Bakıldığında %100 bir benzerlik bulunmuyor lakin bu adı almış.

zencefil saç rengi ve boyası 1

Saç Boyası

Zencefil saç boyası adında piyasada satılan bir ürün yok. Bu saç rengi saç boyalarının karışımı ile oluşturuluyor ancak buna yakın saç boyaları tabii ki var. Özellikle Loreal’in tarcın bakırı, Pal beteği gibi saç boyaları şimdi bu boyalara birlikte göz atalım.

Loreal

Dikkat ettiyseniz Loreal markasının ikisinin de numarası aynı 7.43 tarçın bakırı ve sultan bakırı. İlkinde koyu saçta elde edilen renk görülüyor. Ancak Zencefil saç rengi daha açık bir bakır karamel.

zencefil saç rengi ve boyası 2

Loreal’de bu saç rengini elde etmek için %60 7.43 + %40 7.31 Bal peteği saç rengini karıştırabilirsiniz. 9 Volüm oksidan ile birlikte.

zencefil saç rengi ve boyası 3
zencefil saç rengi ve boyası 4

Neva Color’a bakalım

Neva Color’da iki saç boyasını karıştırarak bu saç rengini elde edebilirsiniz. 9.3 Açık Altın Sarısı ve 8.32 Bal köpüğü. %50 oranında yani yarı yarıya karıştırmanız ve koyu saçlar için 9 volüm oksidan kullanmanız yeterli olacaktır.

zencefil saç rengi ve boyası 5
zencefil saç rengi ve boyası 6

Zencefil Rengini Kimler Tercih Etmelidir?

Zencefil rengi saç boyası sıcak bir saç rengidir. Bu nedenle genellikle beyaz cilt tonu olan bayanlar kullanır. Çok fazla bakır ton barındırmadığından cildi daha az soluk gösterir bu da daha canlı görünmenizi sağlar. Yaz aylarında 20-30 yaş arası bayanlar için en ideal saç rengi olduğunu düşünüyorum.

Bu saç renginin hemen hemen aynısı çilek sarısı saç rengidir. Görsele tıklayarak bu saç rengini evde elde etmek ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

zencefil saç rengi ve boyası 7

Zencefil rengi saç boyası kullanan ünlüleri göz önüne aldığınızda Rachel McAdams, Amy Adams, Katherine McNamara gibi isimler bulunmaktadır. Bu isimlere baktığımızda oldukça açık renk tene sahip oldukları görülmektedir. Zaten bakırın tonlarını tercih ederken ten renginin açık olması oldukça önemlidir. Bu rengin çeşitli tonlarını kullanan kişilere baktığımızda göz renklerinin öne çıktığını görmekteyiz.

Amy Adams

zencefil saç rengi ve boyası 8
zencefil saç rengi ve boyası 9

Koyu zencefil rengi saç boyası tercih edecek kişiler genellikle kısa saçlarda bunu tercih etmektedir. Daha açık tonlarını ise özellikle gözleri renkli olan kişiler tercih etmektedir. Yine yüz şeklinin de bu konu üzerinde önemli bir rolü olduğu unutulmamalıdır. Tercih yapmadan önce bu saç rengini tercih eden ünlüleri incelemenizde fayda vardır.

zencefil saç rengi ve boyası 10

Saç Modelleri ve Renklerine Örnekler

zencefil saç rengi ve boyası 11
zencefil saç rengi ve boyası 12

İgora Royal ile elde edilmiş bir saç rengi

zencefil saç rengi ve boyası 13
zencefil saç rengi ve boyası 14

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et