Tüm Saç Renkleri

Sipraktin Şurup Nedir?

   Çoğu kişinin iştah açıcı, kilo aldırıcı şurup olarak bildiği ve özellikle zayıf çocukların kilo alması için kullandığı Sipraktin şurubun bu etkileri aslında yan etkisidir. Yani şurubun esas amacı kilo aldırmak değildir fakat antihistaminik yapısından kaynaklı, kullanan kişilerin kilo almasına sebep olmaktadır.

Sipraktin Şurup Hangi Durumlarda, Ne İçin Kullanılır?

 • Alerjik deri hastalıkları, egzama gibi deri hastalıklarında.
 • Çeşitli ilaçlara, yiyeceklere ya da kimyasal maddelere karşı oluşan alerjik durumlarda.
 • Böcek ısırmaları, arı sokmaları gibi durumlarda gelişen alerjik reaksiyonlarda.
 • Ani ortaya çıkan kaşıntılı deri hastalıklarında.
 • Mevsim geçişlerinde oluşabilen polen alerjisi gibi alerjik durumlarda.
 • Kan takviyesi yapıldığında oluşan alerjik reaksiyonlarda.
 • Herhangi bir alerji sonucu yüz ve boğazda şişme durumlarında.
 • Alerjiye bağlı meydana gelen ve geçmeyen öksürük şikayetinde.
 • Geniz ve boğazda kaşıntı hissi oluşması ve devam etmesi durumunda.
 • Çeşitli ilaçlara karşı alerji testi yapıldığı esnada oluşan ani alerjik durumlarda.
 • Alerjik sebeplerden kaynaklı oluşan nezlede, hapşırma, gözlerin yaşarması gibi etkilerin tedavisinde.

   Bu gibi rahatsızlıklarınız var ise doktorunuza danışarak Sipraktin şurubu eczanelerden satın alabilirsiniz.

Sipraktin Şurup Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

   Astım, KOAH, Amfizem gibi solunum yolu hastalığı, prostat hastalığı, göz tansiyonu, mide hastalıkları, hipertansiyon, sinir sistemi hastalıkları gibi rahatsızlıklarınız varsa ilacı mutlaka doktor kontrolünde kullanmanız gereklidir. Eğer gebelik ya da gebelik şüpheniz varsa, bebeğinizi emziriyorsanız yine mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Yaşlı kişilerin ve çocukların doktora danışmadan ve kontrolsüz şekilde kullanması uygun değildir beklenmedik etkiler yaşanabilir.

   Sipraktin şurubun kullanılması durumunda kilo alınıp alınmayacağı sık sorulan sorular arasındadır. Tek doz kullanımda böyle bir etki yaratmasa da sürekli kullanımda antihistaminik yapısından dolayı kilo almaya sebep olur. Fakat çocuklara ya da zayıf kişilere kilo aldırmak için kullanılması uygun değildir. Çünkü ilacın esas amacı bu değildir ve bu şekilde kullanıldığında birçok istenmeyen yan etkisinin oluşmasına sebep olabilirsiniz. Kilo almak için uygun şurup ya da tabletleri doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

4 yorum

Kızımın mevsime bağlı oluşan polen alerjisi ile birlikte kaşıntısı oluşuyor. Sipraktin şurubu kullandıktan sonra kızarıklık ve kaşıntı tamamen ortadan kalktı. Kızım bu ilacı kullanmadan önce çok zayıftı. Bu ilaç sayesinde kilo da aldı. Artık bahar aylarında oluşan kaşıntı durumlarında Sipraktin tercih ediyorum. Bu gibi şikayetleri olan herkese şiddetle tavsiye ederim.

Cevapla

Geçen yıl yeğenim bahar aylarında sebebini bilmediğimiz bir alerjik rahatsızlığa yakalandı, bizde o dönemde Aile hekimimiz doktor Ali beyin tavsiyesi ile Sipraktin Şurup alarak kullanmaya başladık, sonrasında düzenli kullanım sonucu 1 hafta içinde yeğenimin rahatsızlıkları ortadan kaldı. Benzer rahatsız çekenlerin doktor tavsiyesi ile kullanmasını tavsiye ederim.

Cevapla

Geçen yıl yeğenim bahar aylarında sebebini bilmediğimiz bir alerjik rahatsızlığa yakalandı, bizde o dönemde Aile hekimimiz doktor Ali beyin tavsiyesi ile Sipraktin Şurup alarak kullanmaya başladık, sonrasında düzenli kullanım sonucu bir hafta içinde yeğenimin rahatsızlıkları ortadan kaldı. Benzer rahatsız çekenlerin doktor tavsiyesi ile kullanmasını tavsiye ederim.
Yalnız doktora danışmadan kullanmayın, öncelikle utlaka doktora gidin.

Cevapla
Belemir  -  21 Ocak 2021 / 15:30

Böcek ısırması sonrasında oluşan alerjik reaksiyon durumu bizi gerçekten çok endişelendirdi. Doktorumuzun tavsiyesi ile aldığımız bu şurup resmen mucizevi bir şekilde tedaviyi sağladı. Elbette doğru hastalığa doğru ilacı kullanmak hayati öneme sahip. Kullanmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekiyor ancak böylesine hızlı bir şekilde bizi iyileştirdiği için teşekkür etmek istedim. Hem doktoruma hem de sipraktin şurup üreticilerine.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et