Tüm Saç Renkleri

Bebek Pudrası ile Cilt Bakımı

Bebek pudrası daha önceki zamanlarda pirinç unu kullanarak üretiliyordu. Günümüzde Talk, Nişasta, Çinko, Kalsiyum Karbonat maddelerinden üretilmektedir.
Nedir?: Bebeklerde cildin tahriş ve pişik olmasını engellemek amacıyla kullanılan bir toz üründür. Bir tedavi ürünü değildir ancak çoğu bayan bu pudradan kullanarak cilt bakımı yaparlar.

Bebek Pudrası Kullanım Amaçları

Kuru görünmesi amacıyla yağlı ciltlerde kullanılır. Özellikle bayanlar makyaj yapmadan önce kullanır ve daha iyi makyaj yapmalarını sağlar.
Yaşanan cilt lekesi sorunlarının giderilmesinde de kullanılır. Leke olan yere sık sık uygulandığında bir süre sonra kaybolduğu görülür.
Yine birçok kişinin yaşadığı sivilce problemleri de bebek pudrası ile giderilebilir. Genelde yağlı vücutta oluşan sivilcelerin olduğu bölgeye uygulandığında sivilce kurur ve kaybolur.

Çok fazla terleme sorunu olan kişiler de kullanır. Sık sık terleme olan yere uygulanır. Terleyen bölgedeki gözenekler pudra ile kapandığında terlemenin azaldığı görülecektir.
Saça az miktarda pudra uygulanarak, temiz görünmesi sağlanır.
Sadece bu tür sorunlara geçici çözüm için kullanılmaz. Deodorant ve diğer kozmetik ürünlerin yapımında da kullanılır.

İlgili Yazılar

2 yorum

Genellikle cilt lekelerinde kullanıldığı için bebek pudrası kullanılır kadınlar bu yöntemlere daha çok yaparlar bu saç’a az yağ uygulanarak kuru kalması sağlanır bu daha şeffaf bir görüntü pürüssüz saç kolay taranabilir saç olmasını sağlar çok fazla terlemeniz varsa bebek pudrası ile cilt bakımı yapabilirsiniz sivilce ve lekeleri bebek pudrası ile giderilir bu konuda güzel gorunebilirsiniz

Cevapla

Pudra cilt bakımnda bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu yazıda yazılanların haricinde cilt beyazlatma, ölü hücrelerden arındırmak t bölgesinde oluşan aşırı yağları gideremek, cildin mat görünmesini sağlamak amacı ilede pudra tercih edilmektedir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et