Tüm Saç Renkleri

Yanmış Saça Kuaförler Hangi İşlemi Uygular

Günümüzde yanmış saçlara kuaförlerin uyguladıkları yöntemler ve ürünler değişmiştir. Bugün Keratin yüklemesi / Olaplex Saç bakım seti gibi ürünler kullanılmaktadır ( Bunları evde kullanmanız da mümkün ) Ancak bu ürünler henüz piyasada yokken kuaförlerin neler kullandığını bu yazımızda sizler için derledik.

Bu yazı 2010 senesinden önce ( Yani yıpranmış saçı tamamen onaran keratin yüklemesi ve olaplex gibi ürünler yokken uygulanan yöntemlerdir.

Limon Tuzu – Sirke ve Saç Maskesi

Limon Tuzu aslında saç tüylerini incelten bir yapıya sahiptir ve tüylerinizi zayıflatır. Ancak bundan 5 Sene öncesine kadar saçlar boya ve Röfle’den dolayı yanmadan önce Saç yanıklarına iyi gelmesi ve saçı toparlaması için bu maskeyi kuaförler kullanılırdı.

1 su bardağı su ( 200 ml )

5 adet limon tuzu tanesi

Organik elma sirkesi ( 2 tatlı kaşığı )

Uygulanışı: Öncelikle suyun içine limon tuzunu koyup kaynatıyor. Su ılık hale geldikten sonra organik elma sirkesini koyup saçlarımızın tamamına bu karışımı sürüyoruz.

Bu saç bakım maskesi değildir. Sadece yanmış saçlarda / Röfleli ve boyalı açılmış saçlarda kullanılır.

Bu yazılar Koaförlerin Whatsab Yazışmalarından alınmıştır.

yanmış saça kuaförler hangi i̇şlemi uygular 1

Soru : Röfle veya permada  yanan saça kuaförlerimiz hangi işlemler yapar?

Cevap: Çok az bir limon tuzu’nu 300cc ılık suyla karışsın erisin ve yıkarken saça uygulayın yanan saçın daha salıklı olduğunu göreceksiniz.sorunu minimuma inecektir.

Tşk ederim Dilaver bey. limon fazla yağı alır saç veya ciltteki yağı emme özellıgı var tabii aynı zamanda c vıtamını içerdiği için besliyor ama doğrusu yanan saçı onarıcı özellığini bilmiyordum çok teşekkür ederim.iyi çalışmalar

Orada yazılan limon suyu değildir.yazılı olan limon tuzudur

yanmış saça kuaförler hangi i̇şlemi uygular 2

Limon tuzunun Saça etkisi Nedir?

Limon tozunun onarıcı özelliği ve parlaklık sağlayan etkisi vardır. hatta Köylerde falan tarlada çalışanlar jöle yerine limon kullanırlar saçı parlatır. Ayrıca saf limon suyu saça sürüldüğünde jöle gibi sertleştirici özelliği vardır. Aynı zamanda C vitamini içermesi kırıkları engelliyor. Ama perma ve röflede yanan saçlara limon tuzunun uygalanabileceğini bende ilk kez duydum doğrusu. iyi çalışmalar

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

Feyza Nur Bozkurt  -  14 Ocak 2020 / 18:46

Limon suyuylada yapılabilir mi ?

Cevapla
sinemmm  -  14 Ocak 2020 / 19:43

Selamlar limon suyu saçınızı parlatır asitlidir. Limon suyu ile limon Tozu çok farklı şeylerdir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et