Tüm Saç Renkleri

Yaban mersinin cilde faydaları nelerdir?

Yaban mersini Fundakiller familyasına ait olan bir meyve çeşidi olarak bilinmektedir. Ilıman iklimlerde yetişmeye uygun ve üzüme benzeyen bir meyve diyebiliriz.

yaban mersini

Sadece yemeklerin içerisinde değil, kozmetik ürünlerin çoğunun içerisinde bulunur.
Kozmetik alanda en çok kullanım alanlarından biri de el kremleridir. Hoş kokusu ve onarıcı özelliği nedeniyle daha çok el kremleri içerisinde kullanılmaktadır.

Yaban mersini ve Cilt

1- Ciltteki yağ dengesini düzenler.

Cilde en bilinen faydalarında biri de içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildin yağ seviyesini büyük ölçüde düzenlemektedir. Bu sebeple kısa sürede sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

2- Kırışıklıklar için bire bir

Aynı zamanda içerisinde bulundurduğu antioksidanlar ciltteki kırışıklıkları, hasar ve bozulmalara neden olan şeyleri engeller ve cildi korur.

3- Cilt tonunu eşitler

Diğer bir özelliği de cilt tonunu eşitlemesi. Eğer cilt tonu eşitsizliğiniz varsa mutlaka denemelisiniz.
İçerdiği A,D,E ve K vitaminleri sayesinde ciltte iltihap oluşumunu engelleyici bir özelliğe sahiptir.

4- Nemlendirir

Diğer bir yandan E vitamini içeriği nedeniyle ciltte nemlendirici ve onarıcı bir etki yapar. Bu nedenle hemen hemen tüm el kremlerinin içerisine yaban mersini kullanılmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et