Tüm Saç Renkleri

Diz Kararmasını Yok Etmek için 2 Kür Uygulaması

Diz Kararmasını çoğu zaman güneşin altında sürekli oynayan çocuklarda görürüz. Bunun nedeni hem kirli kalmak hem de güneşin altında cildin tahriş olması, temizlenmemesi yatmaktadır. Oluşmasını engellemek için temizlik önemlidir.

Duşa girdiğiniz zaman kese yardımıyla dizlerinizi keseleyerek ölü derinizi atmak en kolay çözümlerden biridir. Bu çözüm haricinde bitkisel kürler ve piyasada satılan kremleri de eklenebilir. Şimdi ise bu çözümlerin detaylarını inceleyelim.

Tavsiye: Diğer #cilt bakım önerilerimiz için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Diz Kararması İçin Bal Kürü

İlk tarifimiz limon ve bal kürü. Öncelikle 1 adet limonun suyunu iyice sıkıyoruz. Sonrasında 1 çorba kaşığı kadar balımızı limon suyunun içine atarak karıştırıyoruz. Yaptığımız bu karışımı yaklaşık yarım saat dizimize uyguladıktan sonra su yardımıyla temizliyoruz. Haftada 3 ile 4 gün bunu uyguladığınızda ciddi anlamda azalmaların olduğunu fark edeceksiniz.

Diz Kararması için Nane Kürü

İkinci tarifimiz ise nane kürü. Bu kürümüz de bitkisel çözüm olarak çok etkilidir. 1 adet limonu yarıya kesip suyunu çıkarıyoruz. Daha sonrasında 2 yemek kaşığı naneyi suyun içinde kaynattıktan sonra limon suyunu ekliyoruz. Biraz dinlendirdikten sonra yaklaşık yarım saat dizimize sürüyoruz. Yine bunu da haftada 3 ile 4 gün uyguladığınızda etkili sonuçlar alacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et