Tüm Saç Renkleri

Rocaltrol Nedir? Muadili ve Kullanıcı Yorumları

Rocaltrol ilacı vücutta kalsiyum eksikliğinde uzman hekimler tarafından reçete edilebilen jelatin kapsül içeren bir preparattır. Günlük hayatınızda yediğiniz yiyeceklerle birlikte alınan kalsiyumun daha fazla emilmesini sağlar.

Kemik erimesi hastalığınız varsa sağlıklı kemik yapımına katkı yapar ve kemik kırıkları oluşumunu büyük ölçüde azaltır.

rocaltrol nedir? muadili ve kullanıcı yorumları 1
Rocaltrol

Etken Maddesi

Rocaltrol ilacının etken maddesi kalsitriol‘dür. Bu etken madde D vitamini ve D vitamini türevi ilaçlar grubuna girer. Yani bu ilacı kullanırken vücuda fazla miktarda D vitamini alınması sakıncalıdır.

Kullanım Alanları

Böbrek hasarı olan hastalarda sıklıkla görülen renal osteodistrofi ve menopoz sonrası kadınlarda kemik erimesini önleme amacıyla postmenopozal osteoporoz tedavisinde uzman hekimler tarafından güvenli bir şekilde hastalara reçete edilebilir. 

Yan Etkileri

Fazla miktarda rocaltrol kullanıldığı zaman vücutta hiperkalsemi durumunun getirdiği ve fazla kalsiyum birikiminin yol açtığı bir takım hastalıklar meydana gelebilir. Bu rahatsızlıklar iştahsızlık, halsizlik, baş ağrısı, uyuksulama gibi durumlardır. Vücutta kalsiyum yüksekliğine bağlı olarak ateş, susama gibi durumlar görülebilir. Duygudurum bozuklukları baş gösterebilir. Karaciğer fonksiyonlarında anormallikler meydana geldiği takdirde acil bir şekilde doktorunuza başvurmanız gerekir. Vücutta kaşıntı, ciltte döküntüler ve bazı alerjik reaksiyonlar oluşabilir. Yan etkilerden birini ya da birkaçını gördüğünüz takdirde acilen bu durumu doktorunuza bildirmeniz gerekir.

Muadilleri

Cajex, calcijex, calcitron, calderol, caltrioject, osteod, ostriol, qalyviz.

Fiyatı

Rocaltrol 2019 güncel fiyatı 17,26 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Annemin menopoz zamanında kullanıldığı ve doktorunun reçete ettiği kemik erimesini önlemek için kullanılan ilaç.

Zeybek S.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et